Sawala z nowym kontraktem a González odchodzi

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Szymon Sawala związał się dziś nowym kontraktem z PGE GKS Bełchatów. Popularny „Sawka”, któremu z końcem grudnia kończyła się poprzednia umowa, ma występować w barwach „Brunatnych” do 30 czerwca 2016 r.

31-letni pomocnik dołączył do bełchatowskiego klubu wiosną 2011 roku i od tego czasu wystąpił w 69 oficjalnych meczach pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów.

W minionej rundzie jesiennej Szymon Sawala był jednym z podstawowych zawodników drużyny Kamila Kieresia zaliczając 17 meczów w 1 Lidze i jednym Pucharu Polski.

 

Rozpoczynają się zimowe „porządki” w drużynie. Raúl Eduardo González Guzmán nie jest już zawodnikiem PGE GKS Bełchatów. 28-letni obrońca rozwiązał dziś za porozumieniem stron swój kontrakt, który miał obowiązywać do końca czerwca 2014 r.
W bieżącym sezonie 1 Ligi Wenezuleczyk nie był w stanie wygrać rywalizacji na prawej stronie obrony i wystąpił w zaledwie dwóch meczach pierwszej drużyny oraz 1/16 Pucharu Polski.

Dużo lepszy był dla Raula pierwszy sezon w barwach „Brunatnych”, kiedy na przełomie 2012 i 2013 roku wystąpił w 22 meczach Ekstraklasy.

Naszemu byłemu już zawodnikowi życzymy powodzenia w kolejnym klubie!