GKS Bełchatów pokonał Omegę Kleszczów 7:0

W drugim sparingu okresu roztrenowania PGE GKS Bełchatów pokonał na boisku ze sztuczną nawierzchnią trzecioligową Omegę Kleszczów 7:0 (1:0).

Bramki dla „Brunatnych” zdobyli: Damian Szymański (40.), Łukasz Wroński (56., 61.), Michał Mak (67., 76. k), Maciej Wilusz (70. k), Andreja Prokić (78.). Rzuty karne podyktowane były po faulach na Łukaszu Wrońskim i Michale Maku.

W środowym teście trener Kamil Kiereś wystawił niemalże dwie różne jedenastki, by wybróbować nowe warianty m.in. w defensywie i pozwolić na przedostatni w tym roku występ wszystkim zdrowym zawodnikom.

Pierwsza połowa nie wskazywała na ostateczny rozmiar zwycięstwa „Brunatnych”, którzy z czterech dogodnych sytuacji (Szymański, Renusz, Michalak) wykorzystali jedną, kiedy z prawej strony piłkę w pole karne wbił Patryk Rachwał a futbolówkę z kilku metrów posłał do bramki młody Szymański.

W drugiej części w ekipie gospodarzy na placu gry pojawiło się dziesięciu nowych zawodników, co przełożyło się na rosnącą przewagę PGE GKS i kolejne bramki. Przy trafieniach Wrońskiego asystował Prokić, który także ustalił wynik sparingu zdobywając siódmą bramkę w 78. minucie. Wcześniej do bramki Omegi dwukrotnie trafili jeszcze Michał Mak (strzał pod poprzeczkę i karny) oraz kapitan Maciej Wilusz (również z „wapna”).

Skład PGE GKS:

I połowa: Arkadiusz Malarz – Przemysław Szymiński (testowany), Paweł Baranowski, Marcin Flis, Krzysztof Michalak – Mateusz Mak, Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Michał Renusz – Damian Szymański – Bartłomiej Bartosiak

II połowa: Damian Podleśny – Adrian Basta (70. Bartosz Turniak), Przemysław Szymiński, Maciej Wilusz, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński, Damian Gul, Piotr Witasik (65. Szymon Sawala), Andreja Prokić – Kamil Poźniak – Michał Mak

Z powodu urazów nie zagrali dziś Grzegorz Baran i Kamil Wacławczyk.