Plan zimowych sparingów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Opracowany został szczegółowy plan przygotowań kadry PGE GKS Bełchatów do rundy wiosennej i walki o awans do Ekstraklasy. „Brunatni” mają w planie dziesięć sparingów oraz obóz zagraniczny.

 

Po rozegraniu trzech wygranych sparingów w okresie roztrenowania (Skra Częstochowa 5:1, Omega Kleszczów, 7:0 Sokół Aleksandrów 4:0) od 8 grudnia zawodnicy wicelidera 1 Ligi mają urlopy, które służą nie tylko odpoczynkowi i regeneracji sił, ale także realizacji rozpisek z zaleceniami od sztabu trenerskiego.

Pierwsze zajęcia ekipy PGE GKS Bełchatów w 2014 roku odbędą się w czwartek 9 stycznia. Do 19 stycznia potrwa tzw. okres wstępny do głównych przygotowań sezonu, podczas którego będą miały miejsce m.in. testy motoryczne i treningi wprowadzające.

Najważniejszy, sześciotygodniowy etap głównych przygotowań rozpocznie się 20 stycznia i potrwa do 3 marca. W tym czasie drużyna trenera Kamila Kieresia będzie się przygotowywać pod względem pracy nad szeroko pojętą motoryką na własnych obiektach, których standard po raz kolejny pozwoli na zaoszczędzeniu środków na wyjazd na dodatkowe zgrupowanie. Pierwszy sparing (z MKS Kluczbork) zaplanowano na 29 stycznia o godz. 16.

Drugim ważnym etapem tego cyklu będzie obóz w tureckiej Antalyi, gdzie zespół będzie się już skupiał głównie na przygotowaniach pod względem techniczno-taktycznym i kształtowaniu optymalnego składu drużyny. Zgrupowanie w hotelu Rixos Lares, gdzie zespół stacjonował przed dwu laty i bardzo chwalił warunki do pracy, potrwa od 14 do 26 lutego. Podczas tego obozu rozegrane zostaną cztery mecze towarzyskie z zagranicznymi klubami.

Po powrocie z Turcji, „Brunatni” rozegrają na tydzień przed inauguracyjnym meczem z Okocimskim, ostatni sparing. Próba generalna przed startem ligi odbędzie się w Bełchatowie 1 marca a rywalem będzie Puszcza, z którą PGE GKS rozegrał już awansem mecz z wiosny.

Plan sparingów PGE GKS Bełchatów:

(data, godzina, miejsce sparingu, rywal)

29.01. godz. 16, KLESZCZÓW – MKS Kluczbork
1.02. godz. 12, KLESZCZÓW – Raków Częstochowa
5.02. godz. 14, GUTÓW – Pelikan Łowicz
8.02. godz. 12, GUTÓW – ŁKS Łódź
12.02. godz. 16, KLESZCZÓW – Zagłębie Sosnowiec

TURCJA:
16.02. – rywal w trakcie ustalania
20.02. – rywal w trakcie ustalania
24.02. – rywal w trakcie ustalania
25.02. – rywal w trakcie ustalania

1.03. godz. o ustalenia, BEŁCHATÓW – Puszcza Niepołomice