Piłkarze GKS Bełchatów po pierwszym treningu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Ponad godzinę trwał pierwszy w 2014 roku trening wicelidera 1 Ligi, PGE GKS Bełchatów. W inauguracyjnych zajęciach na drugim boisku treningowym wzięło udział 29 zawodników.

Pierwszy od ponad miesiąca trening poprzedziło spotkanie drużyny i trenerów z prezesem Zarządu GKS „Bełchatów” SSA Marcinem Szymczykiem oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Konradem Piechockim. Wszyscy uczestnicy mieli okazję podziwiać odnowioną szatnię pierwszego zespołu, która stała się jeszcze bardziej funkcjonalna i zyskała więcej klubowych barw.

Zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią miały charakter wprowadzający, biegowy, ale zawodnicy ćwiczyli także z piłkami. Jutro giekaesiacy spotkają się w podgrupach w hali widowiskowo-sportowej a w sobotę na matach. Badania wydolnościowe odbędą się z kolei we wtorek 14 stycznia.

W czwartkowym treningu wzięło udział 29 piłkarzy, w tym grudniowy nabytek PGE GKS Bełchatów, Daniils Turkovs. Dla łotewskiego napastnika był to pierwszy kontakt z nową drużyną. Do pierwszych zajęć okresu przygotowania trener Kamil Kiereś ściągnął także zawodników rezerw „Brunatnych”: Filipa Rośniaka, Patryka Rynkiewicza, Krystiana Stolarczyka, Bartosza Turniaka i Pawła Ziębę.

Najważniejszy, sześciotygodniowy etap głównych przygotowań rozpocznie się 20 stycznia i potrwa do 3 marca. W tym czasie drużyna trenera Kamila Kieresia będzie się przygotowywać pod względem pracy nad szeroko pojętą motoryką na własnych, w pełni wystarczających do realizacjii założeń, obiektach. Pierwszy sparing (z GKS Jastrzębie) zaplanowano na 25 stycznia o godz. 11.

Drugim ważnym etapem tego cyklu będzie obóz w tureckiej Antalyi, gdzie zespół będzie się już skupiał głównie na przygotowaniach pod względem techniczno-taktycznym i kształtowaniu optymalnego składu drużyny. Zgrupowanie w hotelu Rixos Lares, gdzie zespół stacjonował przed dwu laty i bardzo chwalił warunki do pracy, potrwa od 14 do 26 lutego. Podczas tego obozu rozegrane zostaną cztery mecze towarzyskie z zagranicznymi klubami.

Po powrocie z Turcji, „Brunatni” rozegrają na tydzień przed inauguracyjnym meczem z Okocimskim, ostatni sparing. Próba generalna przed startem ligi odbędzie się w Bełchatowie 1 marca a rywalem będzie Puszcza, z którą PGE GKS rozegrał już awansem mecz z wiosny.