Wewnętrzny sparing w Kleszczowie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W miejsce odwołanego w Gutowie meczu kontrolnego z GKS Jastrzębie, kadra PGE GKS Bełchatów sprawdziła się w wewnętrznym sparingu w Kleszczowie.

Sztabowi szkoleniowemu „Brunatnych” bardzo zależało, by pomimo trudnych ostatnio warunków udało się przeprowadzić jednostkę z grą, stąd dzisiejsza decyzja o wyjeździe do nieodległego Kleszczowa, gdzie murawa pozwoliła na bezpieczne zawody.
 
W czasie gry (2 x 30 minut) zawodnicy zmieniali się w drużynach, testowano też różne ustawienia m.in. z jednym lub dwoma napastnikami. I to właśnie nasi snajperzy mieli udział w sześciu z siedmiu bramek popołudniowego testu.

W pierwszej połowie wygrała drużyna „Żółtych” 3:0 a bramki zdobywali: Michał Mak (po asyście Hristijana Kirovskiego), Kirovski (asysta Mateusza Maka) i Bartłomiej Bartosiak po strzale z 18 metrów z rzutu wolnego (po faulu na Kirovskim).

W drugiej części ponownie wygrała ekipa „Żółtych”, która występowała już jednak w mocno zmienionym składzie. Tym razem trafienia zaliczali: Grzegorz Baran (przy udziale Daniilsa Turkovsa), Bartłomiej Bartosiak (asysta Turkovsa) i Michał Renusz (ponownie asysta Turkovsa) a dla drugiej drużyny piękną bramkę z rzutu wolnego z ok. 25 metrów zdobył Kamil Wacławczyk.