GKS nie dał szans Pelikanowi w sparingu

W rozegranym na boisku ze sztuczną murawą boisku w Kleszczowie sparingu GKS Bełchatów wygrał z drugoligowym Pelikanem Łowicz 3:0 (1:0). Bramki dla ekipy wicelidera 1 Ligi zdobyli: Bartłomiej Bartosiak (37.), Damian Szymański (53.) oraz Hristijan Kirovski (90.).

W środowym teście wystąpiły dwie różne jedenastki „Brunatnych”. W pierwszej połowie bramkę zdobył Bartłomiej Bartosiak, który dobił sparowaną przez bramkarza Pelikana piłkę po rzucie wolnym w wykonaniu Michała Maka. Wcześniej „Maczek” nie wykorzystał świetnej sytuacji do zdobycia bramki.

W drugiej części wynik na 2:0 podwyższył Damian Szymański, który uderzeniem głową wykorzystał asystę Mateusza Maka. Wynik w samej końcówce spotkania ustalił najnowszy nabytek GKS Kristijan Kirovski strzałem po podaniu Kamila Poźniaka.

Składy GKS Bełchatów:

I połowa: Arkadiusz Malarz – Bartosz Turniak, Szymon Sawala, Piotr Witasik, Krzysztof Michalak – Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Kamil Wacławczyk, Andreja Prokić – Bartłomiej Bartosiak – Michał Mak

II połowa: Paweł Lenarcik (70. Wiktor Baranowski) – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Mateusz Szymorek – Mateusz Mak, Damian Szymański, Grzegorz Baran, Michał Renusz – Kamil Poźniak – Hristijan Kirovski

W porównaniu z poprzednim testem z Rakowem dziś nie zagrali: powołąny do kadry U-20 Damian Podleśny i Daniils Turkovs, który z powodu stłuczonej stopy ma kilka dni odpoczynku. Do gry w meczu nie był jeszcze w pełni gotowy Marcin Flis.

W kolejnym teście „Brunatni” zmierzą się w Gutowie Małym z ŁKS Łódź. Początek testu w sobotę 8 lutego o godz. 12.