Alexis Norambuena w GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów dokonał kolejnego zimowego wzmocnienia. Po zakontraktowaniu dwóch napastników, do ekipy „Brunatnych” dołączył doświadczony Chilijczyk Alexis Norambuena.

Znany z występów w Jagiellonii Białystok zawodnik, w barwach której przez sześć lat ustanowił klubowy rekord pod względem liczby występów w Ekstraklasie, podpisał dziś z GKS kontrakt do końca sezonu 2013/14 z opcją przedłużenia o kolejne lata.

Alexis Norambuena to zawodnik uniwersalny, który może grać na obu bokach obrony a występował w swej karierze także w pomocy. Drużynę ze Sportowej będzie reprezentował z numerem „21”.

Urodzony 31 marca 1984 roku zawodnik ma za sobą występy w chilijskich klubach Unión Espanola oraz Deportivo Nublense a także we wspomnianej Jagiellonii, w której pierwszy mecz rozegrał 29 marca 2008 roku przeciwko… GKS Bełchatów.  W 2012 roku Norambuena przyjął obywatelstwo palestyńskie i zadebiutował w reprezentacji narodowej tego kraju. Do tej pory ma na koncie sześć występów w reprezentacji Palestyny.

We wtorek Norambuena po raz pierwszy będzie trenował z naszym zespołem, z którym w piątek wyleci na zgrupowanie do Turcji.