Skromne zwycięstwo w ostatnim sparingu przed ligą

W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rundy wiosennej I ligi, GKS pokonał na własnym terenie drużynę Puszczy Niepołomice 1:0. Jedynego gola zdobył nowy nabytek „Brunatnych”, Hristijan Kirovski (26 min.).

Pierwszą dobrą sytuację w meczu rozgrywanym przy pięknej, wiosennej pogodzie i licznie jak na sparing zgromadzonej publiczności stworzył Łukasz Wroński, którego strzał odbija bramkarz Puszczy a Hristijan Kirovski nie uderza czysto w piłkę. 120 sekund później ponownie aktywny Wroński wpada w pole karne, gdzie po wymanewrowaniu obrońców strzela w boczną siatkę. W 26. minucie Adrian Basta dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Kirovskiego, który wszedł dynamicznie na krótki słupek silnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi beniaminka 1 Ligi.

Kolejne ciekawe sytuacje: 32. minuta Kirovski zbyt lekko uderza głową piłkę obok słupka; w 36. ponownie „Kiro” decyduje się na akcję indywidualną, ale jego strzał zostaje zablokowany; w 37. Kirovski świetnym podaniem uruchamia Szymona Sawalę, ale i jego uderzenie zatrzymuje obrońca gości; w 43. Marcin Flis dośrodkowuje na głowę Wrońskiego, ale ten przestrzelił.

W drugiej połowie trener Kamil Kiereś desygnował niemal inną jedenastkę, bo na boisku pozostali już tylko Basta i Flis. Pierwszy groźny strzał na bramkę gości oddał ten pierwszy. Po potężnym uderzeniu z ponad 20 metrów piłka ugrzęzła jednak w rękawicach niepołomiczanina. Kolejne minuty to jednak rosnąca przewaga Puszczy, która oddała kilka strzałów, ale za każdym razem na posterunku stał Damian Podleśny. W końcówce znów do głosu doszli bełchatowianie. W 42. minucie po akcji Basta-Poźniak-Mak piłka wpadła do siatki, ale sędzia nie uznał tego trafienia. W niemal ostatniej akcji meczu Podleśny wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam i uratował trzecie z rzędu sparingowe zwycięstwo PGE GKS Bełchatów.