Maciej Wilusz: Droga do Bełchatowa może być jak najdłuższa

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kapitan GKS po sezonie przeniesie się do Lecha Poznań. Co ważne, przejdzie jako gracz ekstraklasowy!

Maciej Wilusz o awansie: – Cieszę się dodatkowo z tego, że cel, który założyliśmy my sobie na początku założyliśmy udało się zrealizować. Nie zawsze wyglądało to kolorowo, droga do Ekstraklasy była ciężka. Dzisiaj cieszymy się z gwarancji awansu, z wygranej, której oczekiwaliśmy i to się ziściło.

O spotkaniu z Kolejarzem Stróże: – Ten mecz to nie był spacerek. Jeżeli mielibyśmy oceniać sam mecz pod względem widowiska, to było ono średnie. Natomiast chodziło o to, żeby zdobyć komplet punktów i to się udało. Liczy się końcowy efekt.

O świętowaniu awansu: – Droga do Bełchatowa może być jak najdłuższa, bo będzie ona przyjemna. Będziemy się z tego bardzo mocno cieszyć, ale ja już jutro muszę zjawić się na zgrupowaniu reprezentacji, także muszę zachowywać się spokojnie (uśmiech).

O najtrudniejszych momentach w sezonie: – Myślę, że było takim zwycięstwo z Flotą po trzech porażkach z rzędu. Po tym zwycięstwie podnieśliśmy się mentalnie. My grając swoją piłkę, wykorzystując swoje umiejętności możemy wygrać z każdym. Z tego zwycięstwa też się cieszymy. Mieliśmy też kilka trudnych momentów, nawet w pierwszej rundzie mieliśmy średnią serię, ale zawsze wychodziliśmy z tego obronną ręką.