Adam Mójta trafi do GKS?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Adam Mójta z Sandecji Nowy Sącz może zostać pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez PGE GKS Bełchatów – informuje sport.pl.

W ostatni weekend piłkarze z Bełchatowa zapewnili sobie awans do ekstraklasy po roku przerwy. Teraz za pracę muszą zabrać się działacze, którzy przez najbliższe tygodnie będą kompletować kadrę. Jak dowiedział się łódź.sport.pl, pierwszym wzmocnieniem klubu może być Adam Mójta. 27-letni obrońca występujący po lewej stronie defensywy w obecnym sezonie rozegrał 32 mecze w barwach Sandecji (28 w lidze, cztery w pucharze), zdobywając w nich dziewięć bramek (siedem z karnych). Po zakończeniu rozgrywek kończy mu się jednak kontrakt i bardzo możliwe, że nowy podpisze w Bełchatowie. – Potwierdzam, że klub jest zainteresowany pozyskaniem tego zawodnika. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by móc powiedzieć na ten temat coś więcej – mówi Michał Antczak, rzecznik GKS.

Pozyskaniem Mójty zainteresowanych jest także kilka innych klubów z ekstraklasy. Nic dziwnego, bo obrońca, słynący nie tylko z wykorzystywania rzutów karnych, ale i dobrych dośrodkowań oraz częstego podłączania się pod akcje ofensywne, był jednym z wyróżniających się obrońców w pierwszej lidze.