Sparingowy remis z Dolcanem

W drugim letnim meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała w Gutowie Małym z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki 1:1 (1:0). Bramkę na dla beniaminka T-Mobile Ekstraklasy zdobył Andreja Prokić (25.). Goście wyrównali w ostatniej sekundzie meczu.

Po sobotniej wygranej z Jagiellonią (3:1), bełchatowianie zmierzyli się dziś z czołową ekipą 1 Ligi, Dolcanem Ząbki. Trener PGE GKS Kamil Kiereś testował dziś w obu połowach ustawienie 4-2-3-1. Dużo lepiej wyglądała pierwsza odsłona, kiedy giekaesiacy nie dopuścili do zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza a sami często operowali w okolicach pola karnego Dolcanu. W 25. minucie bardzo dobrą centrą z prawej strony popisał się Alexis Norambuena a piłkę głową do bramki gości skierował Andreja Prokić. Pomimo dalszej przewagi bełchatowianie nie zdołali pokonać już golkipera Dolcanu.

Po zmianie stron i składu do głosu doszli zawodnicy Marcina Sasala stwarzając dwie groźne sytuacje (poprzeczka i obroniony w 67. minucie przez Pawła Lenarcika rzut karny Grzegorza Piesio). Pod przeciwną bramką zabrakło nieco precyzji przy strzałach i podaniach. Gdy wydawało się, że bełchatowianie zakończą ten test wygraną, w ostatniej akcji spotkania padł gol wyrównujący (bramka zawodnika testowanego).

Skład PGE GKS Bełchatów

I połowa: Arkadiusz Malarz – Alexis Norambuena, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Mateusz Szymorek (31. Bartosz Turniak) – Mateusz Mak, Grzegorz Baran, Szymon Sawala, Andreja Prokić – Kamil Poźniak – Bartosz Ślusarski

II połowa: Paweł Lenarcik – Adrian Basta, Piotr Witasik, Marcin Flis, Adam Mójta – Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Damian Szymański, Michał Mak – Michał Renusz (71. Bartłomiej Bartosiak) – Daniils Turkovs (71. Hristijan Kirovski)