Zubas znów w GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Trwa wzmacnianie kadry PGE GKS Bełchatów po powrocie do T-Mobile Ekstraklasy. W drużynie „Brunatnych” ponownie ma szansę błysnąć najlepszy bramkarz sezonu 2012/13 Emilijus Zubas.

Po sprzedaży do Lechii Gdańsk Damiana Podleśnego, beniaminek T-ME poszukiwał bramkarza do zwiększenia rywalizacji między słupkami bramki PGE GKS Bełchatów. Wybór padł na dobrze znanego kibicom Zubasa, który został wypożyczony z łotewskiego klubu Daugava Ryga do końca sezonu 2014/15 z opcją transferu definitywnego. Sama umowa zacznie jednak obowiązywać od 11 lipca br, kiedy Łotysze zakończą eliminacyjny dwumecz w Lidze Europejskiej ze szkockim Aberdeen. Wtedy właśnie mierzący 195 cm golkiper dołączy do drużyny Kamila Kieresia.

Dla Zubasa będzie to druga przygoda z polską ligą po pamiętnej świetnej wiośnie 2013 roku, kiedy bronił we wszystkich 15 meczach PGE GKS Bełchatów, z których aż 8 kończył z czystym kontem a jego drużyna niemal utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki skutecznej i widowiskowej grze Litwin wygrał klasyfikację na najlepszego bramkarza sezonu T-Mobile Ekstraklasy a także zadebiutował w narodowej reprezentacji.

To czwarty nowy zawodnik w klubie ze Sportowej. Latem do zespołu prowadzonego przez Kamila Kieresia trafili obrońcy Adam Mójta i Błażej Telichowski oraz napastnik Bartosz Ślusarski. Przedłużono także wygasające kontrakty kluczowych zawodników oraz kilku piłkarzy młodszego pokolenia.