Ligowy cyrk po raz kolejny. Cracovia wróci do Ekstraklasy?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wygląda na to, że ani Polonia Warszawa ani nowy klub z Katowic nie zagrają w ekstraklasie, a ich miejsce zajmie Cracovia Kraków – pisze „Fakt”.

Na drodze do wprowadzenia KP (czy też KP GieKSy) Katowice do rozgrywek ekstraklasy stają przepisy UEFA, którym podlega również Polski Związek Piłki Nożnej. Tak więc z interesu cieszyć się może tylko Józef Wojciechowski, który pozbył się „kłopotu”.

Licencja po Polonii Warszawa, której nie mogą wykorzystać w Katowicach, trafi do PZPN, który przyzna ją jednemu ze spadkowiczów z ekstraklasy sezonu 2011/2012. ŁKS Łódź nie spełnia wymogów licencyjnych więc do najwyższej klasy rozgrywkowej wróci Cracovia Kraków…

Przypomnijmy, że tuż po ostatnim meczu Cracovii w ubiegłym sezonie, trener „Pasów” Tomasz Kafarski z uśmiechem wypowiadał się na temat degradacji jego zespołu. – Poczekajmy, będzie jeszcze proces przyznawania licencji – mówił wtedy.

Jeśli informacja się potwierdzi, klub z Kałuży po raz drugi w ostatnich latach utrzyma się w ekstraklasie niesportowo. To ewenement na skalę światową. Cracovia nigdy nie spadnie?

{jvotesystem poll=|10|}