Sparingi z Sosnowcem na plus

W pierwszym sobotnim meczu kontrolnym PGE GKS Bełchatów przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 0:1 (0:0). Sparing za halą widowiskowo-sportową trwał 2 x 30 minut.

PGE GKS Bełchatów – Zagłębie Sosnowiec 0:1
Bramka: Jakub Arak 50.

Najlepsze sytuacje dla „Brunatnych” mieli Łukasz Wroński (11′ strzał nad poprzeczką), Bartłomiej Bartosiak (30′ sam na sam z bramkarzem) i Błażej Telichowski (37′ strzał głową) a bramka Patryka Rachwała nie została uznana (28′ pozycja spalona)

Skład PGE GKS:

Paweł Lenarcik (31. Wiktor Baranowski) – Adrian Basta, Piotr Witasik (46. Bartosz Turniak), Błażej Telichowski, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Szymon Sawala, Andreja Prokić (31. Michał Renusz) – Kamil Poźniak – Bartłomiej Bartosiak

************************************************************************************************************************

Trwają przygotowania do nowego sezonu i praca na wybraniem optymalnego składu PGE GKS Bełchatów. W drugim sobotnim meczu „Brunatni” wysoko pokonali Zagłębie Sosnowiec a dobrą współpracą na boisku popisali się napastnicy Ślusarski i Turkovs.

PGE GKS Bełchatów – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0)
Bramki: Grzegorz Baran 15., Mateusz Mak 20., Daniils Turkovs 36., Bartosz Ślusarski 52.

Pierwsze dwa trafienia padły po asystach Adam Mójty, który najpierw dośrodkował z rzutu rożnego pod nogi Grzegorza Barana a następnie po dynamicznej akcji zacentrował idealnie do Mateusza Maka. W drugiej połowie po podaniu Bartosza Ślusarskiego bramkarza Zagłębia wymanewrował Daniils Turkovs i spokojnie skierował piłkę do siatki. Na 4:0 wynik ustalił „Ślusarz”, któremu świetnym podaniem zrewanżował się Turkovs.

Mecz trwał 2 x 30 minut

Arkadiusz Malarz – Alexis Norambuena, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta – Mateusz Mak, Grzegorz Baran, Damian Szymański, Michał Mak – Daniils Turkovs, Bartosz Ślusarski