25 sierpnia 2019
17:00
Stadion im. Ojca Augustynka w Nowym Sączu

Marzec strzela, były gracz „Brunatnych” również. GKS przegrywa w Nowym Sączu

Na przerwę w spotkaniu „Brunatni” schodzili z jednobramkowym prowadzeniem i mogło się wydawać, że pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie jest na wyciągnięcie ręki. Niestety w drugiej połowie gospodarze dwukrotnie odpowiedzieli na bramkę Mateusza Marca i zgarnęli trzeci komplet punktów w tym sezonie. W zwycięskiej akcji dla „Sączersów” bramkę zdobył były gracz GKS-u Grzegorz Baran, a asysty zaliczyli również znani w Bełchatowie Maciej Korzym i Maciej Małkowski.

Już na początku spotkania Sandecja mogła wyjść na prowadzenie. Na szczęście po dośrodkowaniu Chmiela piłkę obok słupka skierował Grzegorz Baran. W pierwszym kwadransie uderzali też inni eks-giekaesiacy – Marcin Flis i Maciej Korzym, ale Paweł Lenarcik był na posterunku. Po raz kolejny w wyjazdowym spotkaniu „Brunatni” oddali inicjatywę rywalowi, ale na nasze szczęścia „biało-czarni” nie byli w stanie przekłuć tego w sukces. Kontrataki Bartosiaka i Marca także nie przyniosły bramki. Ten pierwszy uderzył w boczną siatkę, a Marca zatrzymał obrońca gospodarzy. Tuż przed przerwą było już jednak 1:0 dla podopiecznych trenera Derbina. Krzysztof Wołkowicz zgrał piłkę na Mateusza Marca, a ten pewnym strzałem wyprowadził GKS na prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do wyrównania. Najpierw Korzym próbował zaskoczyć Lenarcika, ale nasz bramkarz po raz kolejny okazał się być górą. W 63. minucie było już jednak remisowo. Podanie od Macieja Małkowskiego wykorzystał Michal Piter-Bućko. W 77. minucie Sandecja miała rzut różny, który skutecznie wykorzystała. Po zamieszaniu w polu karnym Lenarcika pokonał Grzegorz Baran, a „Brunatni” nie byli w stanie wyrównać. Trzeci wyjazd kończy się zatem drugą porażką bełchatowian.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Bełchatów 2:1 (0:1)
Bramki: Michal Piter-Bućko 63, Grzegorz Baran 77 – Mateusz Marzec 44

Sandecja Nowy Sącz: Daniel Bielica – Grzegorz Baran, Damian Chmiel (90. Miłosz Kałahur), Adrian Danek, Marcin Flis, Radosław Kanach, Mateusz Klichowicz (61. Bartłomiej Dudzic), Maciej Korzym, Maciej Małkowski, Michal Piter-Bućko, Thiago (46. Michał Walski)

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz – Paweł Czajkowski, Artur Golański – Bartłomiej Bartosiak (68. Viktor Putin), Mateusz Marzec (87. Marcin Ryszka), Bartosz Biel – Maciej Mas (59. Dawid Kocyła)

Żółte kartki: Klichowicz, Baran, Danek – Bartosiak, Grolik, Golański
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)