30 stycznia 2021
13:00
Boisko Miejskiego Centrum Sportu

Drugi garnitur Brunatnych poległ w śnieżnej bitwie z RKS Radomsko

Młodzi dublerzy, wsparci doświadczonymi Magierą i Gancarczykiem nie okazali się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla trzecioligowego RKS-u Radomsko. Bełchatowianie przegrali w drugim sobotnim sparingu aż 1:4, a sztab szkoleniowy miał okazję przyjrzeć się pięciu testowanym piłkarzom. Jeden z nich, Kacper Szczudliński zdobył honorową bramkę.

Już po niespełna pół godzinie gry goście prowadzili 3:0. Mocno eksperymentalny skład GKS-u, złożony m.in. z pięciu testowanych zawodników i czterech młodzieżowców, wychowanków klubu nie był w stanie poważniej zagrozić bramce Radomska. Przed przerwą właściwie tylko raz golkiper RKS-u Maciej Humerski musiał zachować większą czujność po próbie prostopadłego podania Waldemara Gancarczyka do Kacpra Sionkowiego.

Po zmianie stron początek należał do biało-zielono-czarnych, którzy w 50. minucie strzelili gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego precyzyjnym strzałem głową na bramkę zamienił 20-letni Kacper Szczudliński, który występował ostatnio w barwach trzecioligowego Huraganu Morąg. Po tym golu rywale jeszcze bardziej się cofnęli, a nasza drużyna próbowała – głównie po stałych fragmentach gry – zdobyć bramkę kontaktową. Bliski tego wyczynu był wychowanek GKS-u Kacper Sionkowski, który w ekwilibrystyczny sposób próbował zaskoczyć byłego bramkarza Brunatnych Damiana Podleśnego. Piłka przeleciała tuż przy słupku. W 84. minucie powinno być 2:3 po tym, jak jeden z piłkarzy testowanych w GKS minął się z piłką, stojąc tuż przed bramką! W odpowiedzi radomszczanie poszli z akcją zakończoną faulem w polu karnym. Skutecznym wykonawcą „jedenastki” okazał się sam poszkodowany, zresztą również były giekaesiak Konrad Niedzielski.

Sztab szkoleniowy Brunatnych sprawdził w tym meczu pięciu nowych piłkarzy, którzy przyjechali do klubu na testy. Byli to, m.in. 22-letni pomocnik Aleksander Waniek (Legia II Warszawa), 24-letni napastnik Maciej Firlej (ostatnio Korona Kielce), 19-letni obrońca Kajetan Kunka (Rozwój Katowice) i zdobywca bramki, 20-letni pomocnik Kacper Szczudliński. Czy któryś z nich dołączy do zespołu Marcina Węglewskiego? Czas pokaże.

GKS Bełchatów – RKS Radomsko 1:4 (0:3)
Bramki: Kacper Szczudliński 50 – Damian Głowiński 15, zawodnik testowany 17, Krystian Kolasa 28, Konrad Niedzielski 85 (k)

GKS Bełchatów: Kewin Komar (30. Daniel Niźnik) – Kamil Mizera, Łukasz Wiech, Mariusz Magiera, Aleksander Waniek – Damian Michalak, Kacper Szczudliński, Waldemar Gancarczyk, Kajetan Kunka (46. Maciej Koziara) – Maciej Firlej, Kacper Sionkowski.