12 lutego 2021
15:00
Stadion Miejski w Radomiu

GKS lepszy od ligowego rywala. Skromna wygrana w Radomiu

Kolejny już tydzień przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów kończyli spotkaniem sparingowym. Tym razem rywalem biało-zielono-czarnych był ligowy rywal – Radomiak Radom.

Mecz kontrolny rozegrano dzień po tym, jak Radomiak rozegrał spotkanie Pucharu Polski z Lechem Poznań (1:1, k.3:4). Jedyna bramka w meczu Radomiak – GKS padła w 14. minucie, kiedy to Filipa Majchrowicza pokonał Szymon Łapiński. Tym samym „Brunatni” ograli w test-meczu ligowego rywala. Była to trzecia wygrana GKS-u w zimowych przygotowaniach. Bełchatowianie przez dwie minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę zobaczył nowy nabytek Mateusz Bartków. Po odbyciu „kary” powrócił na murawę. W szeregach „Brunatnych” wystąpili testowani Łukasz Broź oraz Mołdawianin Nikita Mospan.

Radomiak Radom – GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramka: Szymon Łapiński 14

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz (46 Jan Szpaderski) – Artur Bogusz, Łukasz Wiech, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak – Morimakan Diané (46. Alain Ebwelle), Athanasios Scheidt (77. Dominik Stępień), Michał Kaput, zawodnik testowany (46. Dominik Banach), zawodnik testowany (68. Patryk Mikita) – Marcel Szymański (46. Jakub Podsiadło)
GKS Bełchatów: (I połowa) Daniel Niźnik – Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Michał Pawlik, Mateusz Szymorek – Waldemar Gancarczyk, Damian Hilbrycht, Łukasz Wroński, Filip Laskowski – Szymon Łapiński, Patryk Winsztal
(II połowa) Leonid Otczenaszenko – Łukasz Broź (zawodnik testowany), Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Jakub Staszak – Mikołaj Grzelak, Jakub Bator, Nikita Mospan (zawodnik testowany), Maciej Koziara – Maciej Mas, Bartosz Żurek

Czerwona kartka: Bartków (66. minuta) – zszedł na 2 minuty.