5 marca 2021
17:00
Stadion Miejski w Legnicy

Siódma porażka z rzędu. GKS bez szans w meczu z Miedzią

Walcząca w sezonie 2006/07 o mistrzostwo Polski ekipa Oresta Lenczyka ustanowiła w ekstraklasie rekord siedmiu zwycięstw z rzędu. Po 14 latach, GKS Bełchatów znalazł się na drugim biegunie piłkarskiego świata. Drużyna Marcina Węglewskiego przegrała siódmy kolejny mecz ligowy. Tak złej serii kibice z Bełchatowa jeszcze nie doświadczyli.

O problemach finansowych i kadrowych GKS doskonale wiedzą wszyscy rywale. Nic dziwnego, że kiedy w terminarzu zbliża się mecz z bełchatowianami, każda drużyna upatruje szansy na pewne zwycięstwo. Nie inaczej było w przypadku wysoko mierzącej Miedzi.

Gospodarze od pierwszych minut rzucili się do ataków. Biało-zielono-czarni stawiali opór niecałe 15 minut. Po stracie piłki Łukasza Wrońskiego na własnej połowie, legniczanie bez problemów rozklepali obronę GKS, a piłkę do pustej bramki skierował Patryk Makuch.

Po zdobyciu gola przez Miedź, mecz się nieco wyrównał, a sytuacji bramkowych do przerwy żadna z drużyn już nie stworzyła.

Marzenia o tym, że piłkarze Węglewskiego są w stanie powalczyć o korzystny wynik, prysły w ciągu zaledwie ośmiu minut drugiej połowy. Najpierw, po błędzie Daniela Niźnika, strzałem zza pola karnego na 2:0 podwyższył Joan Roman. Dwie minuty później było po meczu. Rzut karny po faulu bramkarza GKS, na gola zamienił Adrian Purzycki.

GKS nie zdobył choćby punktu w ostatnich siedmiu ligowych meczach, strzelając zaledwie cztery gole, a tracąc aż piętnaście. Czy do przełamania dojdzie w kolejnym spotkaniu? Ciężko na to liczyć. Do Bełchatowa przyjeżdża bowiem lider rozgrywek Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Miedź Legnica – GKS Bełchatów 3:0 (1:0)
Bramki: Patryk Makuch 15, Joan Román 50, Adrian Purzycki 53 (k)

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Paweł Zieliński, Marcin Biernat, Wiktor Pleśnierowicz, Dani Pinillos (65. Piotr Azikiewicz) – Patryk Makuch (78. Krzysztof Drzazga), Adrian Purzycki, Szymon Matuszek (65. Mehdi Lehaire), Damian Tront, Joan Román (84. Mateusz Kaczmarek) – Kamil Zapolnik (78. Michał Bednarski)
GKS Bełchatów: Daniel Niźnik – Marcin Sierczyński (63. Mikołaj Grzelak), Sebastian Zalepa, Michał Pawlik, Mateusz Szymorek – Jakub Bator, Damian Hilbrycht, Waldemar Gancarczyk (72. Maciej Koziara), Dawid Flaszka (46. Filip Laskowski), Łukasz Wroński (63. Jakub Staszak) – Patryk Winsztal (72. Szymon Łapiński)

Żółte kartki: Matuszek, Pleśnierowicz – Flaszka, Niźnik, Laskowski
Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)