13 czerwca 2021
12:40
Stadion Miejski w Niepołomicach

Jaki sezon, takie pożegnanie. GKS przegrywa z Puszczą

Ostatni mecz sezonu dla piłkarzy Marcina Węglewskiego zakończył się tak, jak dwadzieścia innych ligowych pojedynków – porażką. GKS Bełchatów przegrał w Niepołomicach pod nieobecność kilku podstawowych graczy i w słabym stylu pożegnał się z Fortuna 1 Ligą.

W ostatni mecz sezonu lepiej weszli gospodarze, którzy prowadzili grę i próbowali zagrozić bramce GKS-u. W 14. minucie wyciągnięty niczym struna Otczenaszenko sięgnął piłkę po strzale głową Michała Czarnego, a chwilę potem obronił uderzenie z ostrego kąta. Około 20. minuty przebudziła się ofensywa Brunatnych. Najlepszą sytuację miał w 29. minucie Maciej Mas, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jego strzał głową obronił Górski. Jeszcze przed przerwą Puszcza objęła prowadzenie. W 43. minucie Grzelak wycofał piłkę do Kunki, a młody stoper pod naciskiem Knapa i Kobusińskiego, źle przyjął futbolówkę i ją stracił. Ten drugi wykorzystał ten błąd i pewnym uderzeniem obok lewego słupka pokonał bramkarza GKS-u.

Żubry podwyższyły prowadzenie w 51. minucie. Górski zagrał piłkę do przodu, a Mikołajczyk rajdem minął Żurka i Zalepę. W polu karnym piłka powędrowała pod nogi Michała Czarnego, który pewnym strzałem pokonał golkipera Brunatnych. Po drugim golu tempo gry spadło, lecz obie drużyny nadal próbowały atakować, a inicjatywa była po stronie zespołu Węglewskiego. Łapiński i Flaszka mieli swoje okazje, ale Górski nie musiał tego dnia wyjmować piłki z siatki. Szkoleniowiec GKS-u dał szansę gry wszystkich zmiennikom oprócz Niźnika, lecz nowe siły na murawie nie pomogły w zdobyciu choćby bramki honorowej i do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie.

GKS Bełchatów kończy sezon porażką 0:2 i z 23 punktami na koncie zamyka tabelę Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/21. Brunatni, jako jedyny zespół, spadają z zaplecza Ekstraklasy.

Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
Bramki: Szymon Kobusiński 43, Michał Czarny 51

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski – Michał Czarny (81. Tomasz Mucha), Marcel Pięczek, Jakub Bartosz, Longinus Uwakwe (74. Michał Rakoczy), Marcin Stefanik (74. Ivan Hladik) , Jakub Serafin, Kacper Cichoń, Karol Knap (60. Daniel Wolak), Szymon Kobusiński, Michał Mikołajczyk (81. Kamil Gałka)
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Grzelak, Kajetan Kunka, Sebastian Zalepa, Mateusz Szymorek – Marcin Ryszka (68. Maciej Koziara), Waldemar Gancarczyk – Jakub Bator (72. Jakub Staszak), Szymon Łapiński, Bartosz Żurek (60. Dawid Flaszka) – Maciej Mas (72. Valērijs Šabala)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)