• Szymon Sołtysiński 25.
24 lipca 2021
12:00

Brunatni podjęli walkę, lecz ulegli Radomiakowi

W pierwszym sobotnim meczu kontrolnym GKS Bełchatów przegrał w Radomiu z beniaminkiem Ekstraklasy, Radomiakiem. Zespół Patryka Rachwała czeka jeszcze jeden sparing tego dnia – z rezerwami Rakowa Częstochowa na boisku Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

W Radomiu wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli radomianie za sprawą Mauridesa w 4. minucie. Brunatni wyrównali w 25. minucie po trafieniu Szymona Sołtysińskiego. Wynik spotkania w 38. minucie ustalił Dominik Sokół.

Dla biało-zielono-czarnych to kolejna porażka przed startem eWinner 2 Ligi. Gracze GKS-u byli blisko remisu, lecz sędzia słusznie nie uznał bramki na 2:2. Artur Golański był bowiem na spalonym. Ponadto arbiter nie odgwizdał rzutu karnego dla bełchatowian.

W szeregach GKS-u zobaczyliśmy testowanego Mateusza Gancarczyka, prywatnie brata pomocnika Waldemara. Młodszy z braci ostatni sezon spędził w Odrze Opole, gdzie zagrał w 20 spotkaniach.

Radomiak Radom – GKS Bełchatów 2:1 (2:1)
Bramki: Maurides 4, Dominik Sokół 38Szymon Sołtysiński 25

Radomiak Radom: Jan Szpaderski (46. Wiktor Koptas) – Artur Bogusz, Maciej Świdzikowski, Mateusz Bodzioch, Mateusz Grudziński – Testowany, Jakub Nowakowski, Meik Karwot (56. Jonathan Simba), Mario Rondon (46. Dominik Banach) – Dominik Sokół, Maurides (56. Kacper Pankowski)

GKS Bełchatów: Kewin Komar – Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Adam Dobosz, Mateusz Szymorek – Damian Warnecki (80. Kamil Mizera), Waldemar Gancarczyk, Marcin Ryszka, Mikołaj Gabor (80. Oskar Przywara), Artur Golański – Szymon Sołtysiński

Żółte kartki: Simba – Gancarczyk
Czerwona kartka: Simba (80. minuta – za drugą żółtą)