31 lipca 2021
18:00
MOSiR w Puławach

Gorzki smak inauguracji. GKS poległ z Wisłą Puławy

Piłkarze GKS-u Bełchatów zainaugurowali rozgrywki eWinner II Ligi. Sezon 2021/22 podopieczni Patryka Rachwała rozpoczęli od porażki z beniaminkiem, Wisłą Puławy. Nowa drużyna Brunatnych nie była słabsza od przeciwników, lecz o wyniku zadecydowały błędy z początku spotkania. Mimo wielu okazji, biało-zielono-czarni wracają z Puław na tarczy, co sprawia, że inauguracja ma wyjątkowo gorzki smak.

Pierwsze minuty sezonu 2021/22 przyniosły za to najgorsze z możliwych – straty bramki. Podopieczni Patryka Rachwała dwukrotnie sfaulowali rywali we własnym polu karnym i, dzięki trafieniom z jedenastu metrów Bartosiaka i Paluchowskiego, puławianie prowadzili od 22. minuty 2:0. Biało-zielono-czarni długo nie mogli ułożyć swojej gry, popełniając przy tym kolejne błędy w obronie. W 35. minucie jeden z obrońców stracił piłkę we własnym polu karnym na rzecz Bartosiaka, ale Kewin Komar sparował futbolówkę na słupek. Natomiast w 38. minucie szczęście uśmiechnęło się do bełchatowian. Do rzutu wolnego podszedł Martin Klabnik i pewnym strzałem pokonał Owczarzaka. Jeszcze przed przerwą murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Gabor. W pierwszej połowie Brunatni dali się stłamsić rywalom, lecz z minuty na minutę wyglądali coraz lepiej.

Druga połowa potwierdziła, że z biegiem czasu GKS Bełchatów stawał się coraz groźniejszy. Bełchatowianie prowadzili grę, ale nie byli w stanie udokumentować przewagi. W 62. minucie dobrze z dystansu uderzył Adam Dobosz, ale bramkarz odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Oskar Przywara, lecz skończyło się tylko na rzucie rożnym. Chwilę później zza pola karnego przymierzył Artur Golański, ale Owczarzak sparował piłkę nad poprzeczkę. Pomocnik, który przed sezonem powrócił do GKS-u strzelał także w 71. minucie, lecz tym razem kontratak gości zakończył słabą próbą. Natomiast w 81. minucie Szymorek dośrodkował piłkę w pole karne Wisły. Tam bramkarz nie porozumiał się z obrońcą i wypuścił piłkę, która spadła pod nogi Adriana Bielki. Wprowadzony sekundy wcześniej młodzieżowiec trafił jednak w obrońcę. GKS do ostatnich minut walczył o gola dającego punkt na starcie sezonu, lecz ostatecznie Brunatni przegrali w Puławach 1:2.

W 2. kolejce eWinner II Ligi podopieczni Patryka Rachwała zmierzą się na własnym boisku ze Zniczem Pruszków

Wisła Puławy – GKS Bełchatów 2:1 (2:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 8 (k), Adrian Paluchowski 22 (k) – Martin Klabnik 38

Wisła Puławy: Piotr Owczarzak – Lukas Kuban, Błażej Cyfert, Matuesz Pielach, Dominik Cheba, Przemysław Skałecki, Ednilson Furtado (76. Krystian Puton), Carlos Daniel (90+2. Emil Drozdowicz), Bartłomiej Bartosiak (66. Łukasz Kacprzycki), Piotr Lisowski (76. Karol Czelny), Adrian Paluchowski
GKS Bełchatów: Kewin Komar – Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Adam Dobosz, Mateusz Szymorek – Damian Warnecki (80. Kamil Mizera), Waldemar Gancarczyk,  Marcin Ryszka, Mikołaj Gabor (41. Oskar Przywara) – Artur Golański (80. Adrian Bielka), Szymon Sołtysiński (61. Dawid Flaszka)

Żółte kartki: Ednilson, Skałecki – Dobosz, Golański, Ryszka, W. Gancarczyk
Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)