7 sierpnia 2021
17:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Trzy minuty zadecydowały o triumfie! GKS pokonuje Znicz

Premierowe spotkanie przy Sportowej 3 w sezonie 2021/22 było dla piłkarzy Brunatnych powrotem z dalekiej podróży. Podobnie jak w Puławach, szybko stracili bramkę, lecz tym razem zdołali odwrócić losy meczu. O wygranej zdecydowały trzy minuty na początku drugiej połowy, gdy biało-zielono-czarni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W porównaniu do pierwszego meczu sezonu, Patryk Rachwał został zmuszony dokonać dwóch zmian w składzie. Miejsce kontuzjowanych Mikołaja Gabora oraz Marcina Ryszki zajęli Dawid Flaszka oraz debiutujący w GKS-ie Michał Graczyk. Pierwsze minuty w wykonaniu obu zespołów były wyjątkowo spokojne. Optyczną przewagą posiadali Brunatni, lecz wynik otworzyli gracze Znicza. W 13. minucie dośrodkowali piłkę w „szesnastkę” GKS-u, gdzie najwyżej wyskoczył Bartłomiej Kręcichwost, który pokonał Komara. Bełchatowianie po stracie stracili nieco werwy, ale kolejne ataki pruszkowian nie przyniosły podwyższenia wyniku. Na szczęście zespół Patryka Rachwała szybko zabrał się do odrabiania strat. Groźne piłki w pole karne rywali posyłał Golański, lecz na posterunku czuwał Misztal. Dopiero w 40. minucie biało-zielono-czarni wyrównali. Mateusz Gancarczyk wrzucił piłkę z autu w pole karne, tam ktoś przedłużył to zagranie, a futbolówka spadła pod nogi Dawida Flaszki. Wychowanek klubu ze Sportowej przewrotką pokonał golkipera Znicza i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 1:1.

Natomiast druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Brunatnych. W 47. minucie Waldemar Gancarczyk pokonał Misztala strzałem z rzutu wolnego, a dwie minuty później Artur Golański podwyższył prowadzenie z rzutu karnego. Obie sytuacje łączy postać Szymona Sołtysińskiego, który był faulowany w obu przypadkach. Pruszkowianie zszokowani utratą dwóch bramek oddali pole gospodarzom. Dobrą okazję po próbie z dystansu miał Mateusz Gancarczyk, ale Misztal odbił piłkę. Dobrze funkcjonowała ofensywa GKS-u, choć nie była ona w stanie ponownie zagrozić bramce Znicza. W 67. minucie sam na sam z bramkarzem stanął Flaszka, ale doświadczony Misztal nie dał się zaskoczyć i pierwszy dopadł do piłki. Goście próbowali jednak gonić wynik, ale z ich starań niewiele wynikało. Komar po raz drugi tego dnia skapitulował dopiero w ostatniej akcji meczu, gdy strzałem z dystansu pokonał go Maciej Machalski. Ostatecznie, w pierwszym meczu przy Sportowej w tym sezonie, zespół Patryka Rachwała zgarnął komplet punktów po wygranej 3:2 nad Zniczem Pruszków.

Dzięki wygranej biało-zielono-czarni mają tylko jeden ujemny punkt na swoim koncie. O wyjście „z minusa” pokuszą się w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów.

GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 3:2 (1:1)
Bramki: Dawid Flaszka 40, Waldemar Gancarczyk 47, Artur Golański 49 (k) – Bartłomiej Kręcichwost 13, Maciej Machalski 90+4

GKS Bełchatów: Kewin Komar – Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik. Adam Dobosz, Mateusz Szymorek – Waldemar Gancarczyk (87. Jakub Miarka), Michał Graczyk, Artur Golański (80. Adrian Bielka) – Damian Warnecki (87. Oskar Przywara), Szymon Sołtysiński (76. Kamil Mizera), Dawid Flaszka
Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Artur Stawikowski (52. Dawid Barnowski), Marcin Bochenek, Igor Lewczuk, Krystian Pomorski, Krystian Tabara (83. Gabor Grabowski), Lukas Hrnciar, Bartłomiej Kręcichwost, Peter Drobnak. Szymon Kaliniec (83. Adrian Olpiński), Tymon Proczek (74. Maciej Machalski)

Żółte kartki: Flaszka – Kaliniec, Baranowski
Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)