30 października 2021
12:30
GieKSa Arena w Bełchatowie

Zadanie wykonane, komplet punktów dopisany! GKS wygrał z Sokołem

W pierwszym sobotnim starciu 15. kolejki eWinner 2 Ligi GKS Bełchatów mierzył się z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda. Brunatni przeważali przez całe spotkania, a w drugiej połowie dzięki trafieniom Dawida Flaszki i Artura Golańskiego potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. Tym samym wykonali zadanie i zdobyli piąty komplet punktów w sezonie.

Pierwsza połowa starcia jednych z najsłabszych ekip eWinner 2 Ligi nie obfitowała w emocje. Brunatni groźni byli przede wszystkim przy stałych fragmentach gry. W 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gospodarze oddali dwa celne strzały, ale na posterunku czuwał Marcin Staniszewski. Chwilę później dobrą próbą z dystansu popisał się Artur Golański, ale piłka minęła słupek. Natomiast w 30. minucie Martin Klabnik trafił w mur z rzutu wolnego. Zaledwie cztery minuty później Łukasz Wroński zagrał piłkę górą do Szymona Sołtysińskiego. 21-latek miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie opanował piłki i nie oddał strzału. W końcówce pierwszej połowy to Sokół przejął inicjatywę, ale Kewin Komar nie był zmuszony do interwencji.

Biało-zielono-czarni rozpoczęli drugą część spotkania z ofensywnym nastawieniem i szybko przyniosło to efekty. W 50. minucie dogodną sytuację miał Klabnik, ale znakomitą paradą popisał się Staniszewski. Pięć minut później słowacki obrońca ponownie znalazł się w centrum wydarzeń. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ustawiony przy bliższym słupku Klabnik uderzył piłkę głową, lecz ta zaledwie musnęła poprzeczkę. Czujność zachował jednak Dawid Flaszka, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Zaledwie pięć minut później było już 2:0 dla podopiecznych Patryka Rachwała. Rzut karny po faulu na Łukaszu Wrońskim na bramkę zamienił w 62. minucie Artur Golański. Ostródzianie mieli swoje okazje po uderzeniach Artura Liasa oraz Kamila Kurowskiego, ale nie zakończyły się one bramkami. W ostatnim kwadransie biało-zielono-czarni kontrolowali grę i dowieźli dwubramkową przewagę do końcowego gwizdka, mimo groźnego centro-strzału ostródzian z 86. minuty, po którym piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Komara.

To dopiero piąta wygrana GKS-u Bełchatów w obecnym sezonie eWinner 2 ligi. Za tydzień Brunatni spróbują przeciwstawić się na wyjeździe jednemu z faworytów do awansu, Stali Rzeszów.

GKS Bełchatów – Sokół Ostróda 2:0 (0:0)
Bramki: Dawid Flaszka 55, Artur Golański 62 (k)

GKS Bełchatów: Kewin Komar – Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Kajetan Kunka, Mateusz Szymorek – Michał Graczyk, Waldemar Gancarczyk (85. Mateusz Kempski), Artur Golański (71. Jewhen Radionow) – Łukasz Wroński (71. Mikołaj Gabor), Szymon Sołtysiński (80. Adrian Bielka), Dawid Flaszka (85. Kamil Mizera)

Sokół Ostróda: Marcin Staniszewski – Jan Klimek (77. Filip Michalski), Kamil Kurowski, Sebastian Rugowski, Jakub Żyznowski, Arturo Lias Montero, Filip Dymerski (68. Ernest Słupski), Krystian Faltyński (46. Ernest Dzięcioł), Dominik Stępień (63. Gian Mendez), Jan Flak, Mateusz Bondarenko

Żółte kartki: M. Gancarczyk – Faltyński, Stępień
Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)