• Szymon Sołtysiński 84.
15 stycznia 2022
11:00

Pierwsze sparingowe szlify za GKS. Zasłużone zwycięstwo z Lechią

Wcześniej niż pierwotnie planowano podopieczni Kamila Sochy rozpoczęli granie w trakcie zimowych przygotowań. W meczu kontrolnym rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim, „Brunatni” pokonali miejscową Lechię (3:1). Na boisku zobaczyliśmy m.in. sześciu zawodników przymierzanych do gry w GKS.

W pierwszej połowie oba zespoły nie były w stanie pokonać bramkarzy rywali. Jedyny celny po stronie GKS-u oddał w 40. minucie Kacper Jóźwicki, lecz bramkarz miejscowych nie miał problemów z obroną tego uderzenia. Swoje okazje po stałych fragmentach gry mieli też m.in. Szymon Lewicki i Kajetan Kunka. Złą wiadomością dla Kamila Sochy był uraz Mateusza Gancarczyka, którego już w 12. minucie zastąpił Kamil Mizera. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 0:0. Strzelanie rozpoczęło się po zmianie stron. Najpierw w 55. minucie dośrodkowanie z prawego narożnika celnym strzałem do siatki zamienił Michał Drabik, któremu nie zdołał przeszkodzić Kamil Mizera. Wyrównanie padło dziesięć minut później po rzucie rożnym i precyzyjnej główce testowanego Kamila Niewiadomskiego. Od tego momentu GKS zdecydowanie przejął kontrolę nad meczem. Na 2:1 podwyższył Damian Warnecki, wykorzystując sytuację „jeden na jeden”. Wynik meczu ustalił potężnym strzałem z prawej nogi Szymon Sołtysiński, wykorzystując wrzutkę Niewiadomskiego. Gdyby giekaesiacy wykazali się większą skutecznością, wynik mógł być jeszcze wyższy, lecz wcześniejsze próby Dawida Flaszki, Sołtysińskiego i Warneckiego były nieskuteczne.

W drużynie GKS-u zobaczyliśmy testowanych od jakiegoś czasu: bramkarza Dariusza Szczerbala (z Elany Toruń), obrońcę Maksyma Rosińskiego (UKS SMS Łódź), skrzydłowego Kamila Niewiadomskiego (Miedź Legnica), Jakuba Nowakowskiego (Radomiak) oraz napastnika Alexandra Zalecznego (Madonna University Crusaders). Nową twarzą był z kolei Kacper Jóźwicki, 22-letni pomocnik Elany Toruń.

Lechia Tomaszów Maz. – GKS Bełchatów 1:3 (0:0)
Bramki: Michał Drabik 55 – Kamil Niewiadomski 65 , Damian Warnecki 75, Szymon Sołtysiński 84

Lechia Tomaszów Maz. (I połowa): Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Artur Dunajski, Mateusz Uchroński – Alan Jaworski, Dominik Pecyna, Kamil Szymczak, Bartłomiej Cieślik, Klim Morenkov – Wiktor Majewski.
Lechia Tomaszów Maz. (II połowa): Krzysztof Baran – Kacper Płochocki, Bartłomiej Cieślik (72 Adam Kobalczyk), Miłosz Turewicz (60 Mateusz Kosylak), Michał Drabik – Kamil Lewiński, Artur Dunajski, Eryk Kaproń, Remigiusz Biernat, Ernest Warczyk – Miłosz Kapica.
GKS Bełchatów (I połowa):
Dariusz Szczerbal – Nikodem Niski, Kajetan Kunka, Mateusz Mikulski, Mateusz Szymorek – Alexander Zaleczny, Kacper Jóźwicki, Jakub Nowakowski, Mateusz Gancarczyk (12. Kamil Mizera), Adrian Bielka – Szymon Lewicki.
GKS Bełchatów (II połowa): Dariusz Szczerbal (64. Dawit Poghosjan) – Maksym Rosiński, Michał Graczyk, Jeremiasz Góralczyk, Kamil Niewiadomski – Kamil Mizera (63. Mateusz Mikulski), Jakub Miarka, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Damian Warnecki – Szymon Sołtysiński.