2 lutego 2022
16:30
Boisko Miejskiego Centrum Sportu

Kompromitacja GKS-u w starciu z czwartoligową Wartą Sieradz

W piątym zimowym sparingu, zespół „Brunatnych” mierzył się z czwartoligową Wartą Sieradz, prowadzoną przez byłego trenera GKS-u, Marcina Węglewskiego. Niżej notowany rywal dał srogą lekcję biało-zielono-czarnych, którzy przegrali drugi mecz w okresie przygotowawczym.

Goście z Sieradza od samego początku potwierdzali lepszą dyspozycję. W 3. minucie Damian Głowacki najprzytomniej odnalazł się w polu karnym GKS-u i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dał swojej drużynie prowadzenie. Zaledwie dziewięć minut później było już 0:2, a piłkę do siatki skierował eks-giekaesiak, Mikołaj Bociek. Zespół trenera Kamila Sochy był bezzębny w ataku, a sieradzanie kontynuowali dobrą grę, czego efektem była trzecia bramka. W 35. minucie Adrian Filipiak przelobował wysoko ustawionego bramkarza GKS-u i już do przerwy wynik rywalizacji został przesądzony. Słaba dyspozycja górniczego zespołu przelała czarę goryczy i w 40. minucie Kamil Socha zmienił wszystkich zawodników z pola, pozostawiając na (po)bojowisku jedynie golkipera, Dariusza Szczerbala.

Wymiana wykonawców nie wpłynęła znacząco na wynik, choć jakość gry wzrosła. W 50. minucie „Brunatni” oddali pierwszy celny(!) strzał na bramkę Warty. Artur Golański strzałem sprzed pola karnego nie zdołał jednak zaskoczyć doświadczonego Macieja Mielcarza. Problemy miał za to w 61. minucie bramkarz GKS-u. Jego błąd wykorzystał Grzegorz Brochocki, który zakończył strzelanie w 82. minucie, ustalając wynik spotkania na 5:0 dla przyjezdnych.

GKS Bełchatów – Warta Sieradz 0:5 (0:3)
Bramki: Damian Głowacki 3, Mikołaj Bociek 12, Adrian Filipiak 35, Grzegorz Brochocki 61, 82

GKS Bełchatów: Dariusz Szczerbal – Jakub Miarka (40. Nikodem Niski), Michał Graczyk (4o. Mateusz Mikulski), Nikita Berenfelds (40. Igor Dudariev), Mateusz Szymorek (40. Kamil Mizera) – Dawid Kalisz (40. Alexander Zaleczny), Jeremiasz Góralczyk (40. Waldemar Gancarczyk), Marcin Ryszka (40. Adrian Bielka), Jakub Nowakowski (40. Damian Warnecki), Dawid Flaszka (40. Artur Golański) – Szymon Sołtysiński (40. Mateusz Kempski).
Warta Sieradz: Kamil Miazek (46. Maciej Mielcarz) – Grzegorz Brochocki, Wiktor Płaneta, Mikołaj Bociek, Krystian Stolarczyk – Piotr Mielczarek, Piotr Białousko, Adrian Filipiak, Cezary Kępczyński, zawodnik testowany – Damian Głowacki.
W drugiej połowie zagrali również: Bartłomiej Lisowski, Przemysław Sosnowski, Patryk Chramiec, Oskar Błoch, Krystian Adamiak, Łukasz Chojecki i Kamil Pluta.