12 lutego 2022
12:30
Boisko piłkarskie w Żłobnicy

Strzelanina w Żłobnicy. GKS wygrywa sparing z Pogonią Grodzisk Maz.

Aż sześć bramek padło w sobotnim meczu kontrolnym rozegranym na boisku w Żłobnicy. Podopieczni Kamila Sochy okazali się lepsi od ligowego rywala Pogoni Grodzisk Maz. i wygrali 4:2. Gole dla naszej drużyny zdobywali Damian Warnecki, Łukasz Wroński, Waldemar Gancarczyk i Artur Golański.

Oba zespoły od początku próbowały narzucić rywalowi swoje warunki gry. Jako pierwsi prowadzenie objęli piłkarze Pogoni, którzy w 18. minucie za sprawą Michała Wrzesińskiego otworzyli wynik spotkania. Bełchatowianie wyrównali po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym Damiana Warneckiego, podyktowanym za zagranie piłki ręką. Od tego momentu przewagę uzyskali biało-zielono-czarni, stwarzając raz po raz zagrożenie pod bramką Artura Halucha. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem w 36. minucie objęli prowadzenie po perfekcyjnym zagraniu Mateusza Szymorka i wykończeniu Łukasza Wrońskiego. I gdy wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą przy wyniku 2:1, znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Jakub Apolinarski, doprowadzając do remisu. Stojący w bramce GKS-u Dariusz Szczerbal był bezradny, odprowadzając piłkę jedynie wzrokiem.

W drugą połowę dużo lepiej weszli „Brunatni”. W 54. minucie Matthew Dworak skapitulował po precyzyjnym strzale z około dwudziestu metrów Waldemara Gancarczyka. Mimo ponownego objęcia prowadzenia giekaesiacy nie zwalniali tempa gry i próbowali wysokim pressingiem zmusić rywali do błędów. W 57. minucie GKS mógł prowadzić jeszcze wyżej, lecz tym razem osiemnastoletni bramkarz przyjezdnych wybronił „główkę” Kamila Niewiadomskiego. Kolejne próby m.in. Szymona Lewickiego i Damiana Warneckiego również nie znalazły drogi do siatki. Ale gra GKS-u mogła się podobać. W końcówce zaatakowała Pogoń, która wszystko postawiła na jedną kartę i… dała się skontrować. Po szybkiej akcji i faulu na Dawidzie Flaszce, sędzia podyktował drugą tego dnia „jedenastkę”, a gola ustalającego wynik spotkania na 4:2 zdobył Artur Golański.

GKS Bełchatów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:2 (2:2)
Bramki: Damian Warnecki 29 (k), Łukasz Wroński 36, Waldemar Gancarczyk 54, Artur Golański 90 (k) – Michał Wrzesiński 18, Jakub Apolinarski 44

GKS Bełchatów: Dariusz Szczerbal (46. Leonid Otczenaszenko) – Nikodem Niski (69. Mateusz Gancarczyk), Michał Graczyk (82. Jakub Pawłowski), Igor Dudariew, Kamil Niewiadomski – Łukasz Wroński (63. Dawid Kalisz), Waldemar Gancarczyk (69. Artur Golański), Jakub Nowakowski (63. Dawid Flaszka), Mateusz Szymorek (69. Mateusz Mikulski), Damian Warnecki – Szymon Lewicki (75. Szymon Sołtysiński).
Pogoń Grodzisk Maz. (I połowa): Artur Haluch – Aleksander Theus, Daniel Choroś, Michał Gładysz, Mariusz Sławek – Jakub Apolinarski, Jakub Kołaczek, Piotr Owczarek, Mateusz Lisowski – Michał Wrzesiński, Maciej Bortniczuk.
Pogoń Grodzisk Maz. (II połowa): Matthew Dworak – Kacper Łoś, Rafał Zembrowski, Sebastian Kobiera, Daniel Choroś – Wojciech Kalinowski, Bartłomiej Urbański, Damian Pawłowski, Damian Jaroń – Filip Sobiecki.