18 lutego 2022
13:00
Centrum Sportu Opole

Ostatni sprawdzian przed ligą oblany. Odra lepsza od GKS-u

W ostatnim meczu kontrolnym, przed startem rundy wiosennej, GKS Bełchatów przegrał w Opolu z tamtejszą Odrą 0:2. O wyniku zadecydowały bramki z pierwszego kwadransa gry.

Sprawdzian z pierwszoligowcem, który wieńczył okres przygotowawczy do rundy wiosennej, zaczął się dla GKS-u w najgorszy możliwy sposób. Już w 5. minucie Krzysztof Janus uderzeniem z rzutu wolnego dał Odrze prowadzenie. W kolejnej minucie, inny był piłkarz biało-zielono-czarnych, Mateusz Marzec, pokonał Leonida Otczenaszenko i podwyższył korzystny wynik opolan. Bełchatowianie także mieli swoje, lecz próby Łukasza Wrońskiego czy Damiana Warneckiego nie okazały się skuteczne. W samej końcówce szanse na honorowe trafienie mieli jeszcze Igor Dudariew oraz Szymon Sołtysiński, lecz także ich uderzenia nie znalazły drogi do bramki.

To był ostatni mecz Brunatnych przed pierwszym w tym roku starciem o punkty. W pierwszym spotkaniu eWinner 2 Ligi w 2022 roku podopieczni Kamila Sochy zmierzą się z rezerwami Śląska Wrocław.

Odra Opole – GKS Bełchatów 2:0 (2:0)
Bramki: Krzysztof Janus 5, Mateusz Marzec 6

Odra Opole: Mateusz Kuchta (61. Dominik Kalinowski) – Michał Pawlik (83. Maksymilian Paszkowski), Konrad Kostrzycki, Łukasz Kędziora,  Jakub Szrek, Maciej Wróbel (80. Mikołaj Owsiak), Rafał Niziołek (46. Stanisław Hrebeń), Antoni Klimek (61. Bernard Petrák), Mateusz Marzec (46. Cezary Sauczek), Krzysztof Janus (70. Konrad Nowak), Adam Żak (61. Arkadiusz Piech)

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko (74. Dariusz Szczerbal) – Nikodem Niski (64. Mateusz Gancarczyk), Igor Dudariew, Kamil Niewiadomski (74. Mateusz Mikulski), Mateusz Szymorek (46. Marcel Błachewicz), Łukasz Wroński (74. Szymon Sołtysiński), Waldemar Gancarczyk, Michał Graczyk (67. Artur Golański), Damian Warnecki (67. Dawid Kalisz), Jakub Nowakowski (64. Dawid Flaszka) – Szymon Lewicki