18:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Udana inauguracja sezonu! GKS zdecydowanie lepszy od Skalnika

244 dni trwał rozbrat GKS-u Bełchatów z zieloną murawą. Po walce o reaktywację klubu oraz budowaniu drużyny przez Bogdana Jóźwiaka nastąpiło piłkarskie święto przy Sportowej 3. „Brunatni” w pierwszej kolejce Betrcis IV ligi grupa łódzka pewnie pokonali Skalnika Sulejów.

Od początku sobotniego spotkania „Brunatni” narzucili rywalom swój styl gry, kontrolując przebieg gry. Efektem przewagi była próba Zdybowicza, lecz bramkarz bez problemów wyłapał futbolówkę. Mimo dominacji GKS-u, lepsze okazji miał Skalnik. W 18. minucie po błędzie Boćka w środku pola, twarzą w twarz z Otczenaszenko znalazł się jeden z napastników sulejowian. Nasz golkiper popisał się jednak instynktem i wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Chwilę później następną okazję mieli gości, ale uderzenie Yoshioki wybronił „Leon”. W 28. minucie biało-zielono-czarni udokumentowali za sprawą Zdybowicza. Młody napastnik wykorzystał dośrodkowanie Bartosiaka i głową skierował piłkę do siatki. Chwilę później było już 2:0. Rzut karny po faulu na Golańskim wykorzystał Bartłomiej Bartosiak. Przed przerwą swoją okazję po szybkim ataku mógł mieć Bociek, ale bramkarz uprzedził jego zamiary.

Drugą część gry biało-zielono-czarni zaczęli od podwyższenia wyniku. Pierwsza akcja po przerwie zakończyła się bramką Przemysława Zdybowicza. „Brunatni” kontynuowali kolejne ataki, lecz nie byli w stanie udokumentować tej przewagi. W 63. minucie Łukasz Wroński próbował minąć bramkarza rywali, lecz Markiewicz sfaulował skrzydłowego GKS, a sędzia podyktował rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Artur Golański, który trafił w słupek. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła, bowiem w 65. minucie po błędach Szymorka i Holika bramkę dla gości zdobył Yoshioka. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka nie zwolnili jednak tempa i w 73. minucie Bartłomiej Bartosiak dobił strzał Zdybowicza.

Ostatecznie GKS Bełchatów w 1. kolejce Betcris IV ligi grupa łódzka pokonał Skalnika Sulejów 4:1. Następny mecz podopieczni Bogdana Joźwiaka rozegrają w Kleszczowie z tamtejszą Omegą.

GKS Bełchatów – Skalnik Sulejów 4:1 (2:0)
Bramki: Przemysław Zdybowicz 28, 46, Bartłomiej Bartosiak 32 (k), 73 – Ryo Yoshioka 65

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Sebastian Ochocki (84. Szymon Sarnik) – Mikołaj Bociek (81. Marcel Żegota), Artur Golański (81. Miłosz Nowak), Łukasz Wroński, Kamil Mizera (66. Bartosz Bujalski) – Bartłomiej Bartosiak (90. Bartosz Frątczak), Przemysław Zdybowicz (84. Bartłomiej Trzeboński)
Skalnik Sulejów: Dawid Markiewicz -Kacper Szafrański, Miłosz Turewicz, Dariusz Dudkiewicz, Maciej Witczak (90. Szymon Kunat), Ryou Yoshioka, Mateusz Śliwka (86. Adrian Leśniczuk), Wojciech Majewski (71. Jakub Szlaski), Dawid Marcinkowski (78. Tomasz Majsak), Thomas Skiba, Łukasz Smolarczyk (78. Maciej Biernacki)

Żółte kartki: Dudkiewicz, Markiewicz, Szlaski
Sędzia: Albert Różycki (Łódź)