21 sierpnia 2022
17:00
Stadion Gminny w Kwiatkowicach

Rywal bez złudzeń. GKS wygrywa i obejmuje fotel lidera

Niedzielne spotkanie w Kwiatkowicach wieńczyło czwartą kolejkę spotkań Betrcis IV ligi. GKS Bełchatów nie pozostawił złudzeń tamtejszemu LKS-owi, pewnie triumfując dzięki bramkom z pierwszej połowy. Komplet punktów dał podopiecznym Bogdana Jóźwiaka pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Strzelanie tego dnia rozpoczął już w 4. minucie Damian Warnecki. Biało-zielono-czarni nie chcieli jednak zostawić cienia wątpliwości, kto jest lepszy i do 9. minuty było już 3:0. Dubletem popisał się bowiem drugi z naszych skrzydłowych, Łukasz Wroński. W 26. minucie kolejną bramkę w tym sezonie do swojego konta dołożył Artur Golański. Jeszcze przed przerwą honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Jardel Muniz Cruz.

W drugiej połowie widzowie na Stadionie Gminnym w Kwiatkowicach nie zobaczyli więcej bramek. GKS Bełchatów dzięki zabójczemu początkowi pokonał LKS Kwiatkowice 4:1. Trzy punkty dają „Brunatnym” fotel lidera. Punkty z Polonią Piotrków Trybunalski stracił dotychczasowy lider, Widzew II Łódź.

Po trzech wyjazdowych starciach, „Brunatni” powrócą na własny obiekt już w środę. Rywalem lidera Betcris IV ligi będzie jej wicelider, rezerwy Widzewa Łódź.

LKS Kwiatkowice – GKS Bełchatów 1:4 (1:4)
Bramki: Jardel Muniz Cruz 40 – Damian Warnecki 3, Łukasz Wroński 6 i 9, Artur Golański 24

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Sebastian Ochocki (89. Szymon Sarnik), Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek (86. Kamil Mizera) – Łukasz Wroński (81. Damian Michalak), Bartosz Bujalski (76. Tomasz Bąkowicz), Artur Golański (46. Miłosz Nowak), Damian Warnecki – Przemysław Zdybowicz (46. Bartłomiej Trzeboński)

Żółte kartki: Różycki, Pierzyński – Bociek