11 września 2022
16:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Boruta pokonany. GKS z kolejnym zwycięstwem w sezonie

W meczu wieńczącym 9. kolejkę Betcris IV ligi, GKS Bełchatów pokonał na własnym stadionie Borutę Zgierz 4:1. Rywale postawili się „Brunatnym”, którym nie udało się zdobyć tylu bramek, ilu w dwóch poprzednich spotkaniach. Zwycięstwo biało-zielono-czarnych nie wpłynęło na zmianę lokaty w ligowej tabeli.

Przyjezdni odważnie rozpoczęli spotkanie, zaskakując GKS wysokim ustawieniem. Efektem tego było kilka ciekawych akcji zgierzan, które wymagały interwencji bełchatowskiej ofensywy. Jednak w 12. minucie to „Brunatni” objęli prowadzenie. Tomasz Bąkowicz wygrał pojedynek na lewej stronie boiska i zgrał piłkę do Łukasza Wrońskiego. 28-latek zagrał miękko w pole karne, gdzie Damian Warnecki wyprzedził obrońcę i pokonał Jakuba Niedomagałę.  Gol zadziałał motywująco na gospodarzy, który coraz częściej gościli pod bramką Boruty. Natomiast goście mogli mieć swoją okazję w 23. minucie, ale Oskar Osińki źle przyjął piłkę zagraną w pole karne GKS. W 28. minucie świetną akcją popisał się Szymon Sarnik. Przy niewielkiej pomocy Damiana Warneckiego ograł trzech przeciwników i wyłożył piłkę Przemysławowi Zdybowiczowi, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Sześć minut później „Zdybo” ponownie wpisał się na listę strzelców, a do przerwy GKS prowadził 3:0.

W drugiej połowie „Brunatni” dalej prowadzili grę, czego efektem był gol Łukasza Wrońskiego w 50. minucie. Drugą asystę tego dnia zaliczył Sarnik, który dośrodkował piłkę idealnie na głowę starszego kolegi.  Był to jednak miły początek gorszego okresu gry GKS-u, który nastąpił. W 71. minucie z dystansu w poprzeczkę huknął Adam Grzybowski. Chwilę później zgierzanie dopięli swego. Kompletnie niepilnowany w polu karnym Maciej Kowalczyk najpierw skierował piłkę głową w słupek, by po chwili celnie dobić swoją próbę. Biernie zachowała się obrona bełchatowian, bowiem przy obu próbach stoper Boruty nie miał asysty jakiegokolwiek obrońcy GKS-u. W końcowych minutach podopieczni Bogdana Jóźwiaka mieli swoje szanse, lecz nie byli w stanie ich wykorzystać. Podobnie, gracze Boruty dążyli do zdobycia jeszcze jednej bramki, lecz wynik nie uległ już zmianie. Najlepszą okazję w tej części gry miał w doliczonym czasie gry Bartosz Bujalski. Wprowadzony po przerwie pomocnik otrzymał podanie od Wrońskiego, lecz piłkę lecącą w kierunku bramki wybił z linii obrońca gości.

GKS Bełchatów – Boruta Zgierz 4:1 (3:0)
Bramki: Damian Warnecki 12, Przemysław Zdybowicz 28, 34, Łukasz Wroński 50 – Maciej Kowalczyk 72

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik (79. Mikołaj Grzelak), Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek, Artur Golański (73. Bartosz Bujalski) – Tomasz Bąkowicz (73. Kamil Mizera), Damian Warnecki, Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz (88. Bartłomiej Trzeboński)
Boruta Zgierz: Jakub Niedomagała – Mateusz Wodziński, Adam Grzybowski, Maciej Kowalczyk – Oskar Osiński (79. Jan Jędrzejczak), Daniel Leenstra (68. Kacper Kapeliński) – Jakub Zagórski, Joachim Pabjańczyk, Karol Chmielewski – Mateusz Misiak (84. Jarosław Szyc), Krystian Wojtczak (55. Piotr Tazbir)

Żółte kartki: Wroński – Wojtczak, Grzybowski, Tazbir
Sędzia: Rafał Michalak