14 września 2022
16:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

GKS za burtą w Okręgowym Pucharze Polski!

GKS Bełchatów odpadł w 3. rundzie okręgowego Pucharu Polski z Pilicą Przedbórz. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebny był konkurs rzutów karnych.

W poprzedniej rundzie bełchatowianie awansowali bez gry po tym, jak Polonia Gorzędów nie przystąpiła do spotkania. W 3. rundzie los zestawił „Brunatnych” z Pilicą Przedbórz z klasy okręgowej. Trener Bogdan Jóźwiak tym razem postawił na piłkarzy, którzy w lidze rzadziej mogli zaprezentować swoje umiejętności. Świeżość nie okazała się jednak kluczem do sukcesu, bowiem od 50. minuty GKS przegrywał 0:1 po trafieniu Alberta Sambora. W 61. minucie do remisu doprowadził Mikołaj Grzelak. Więcej bramek w podstawowym, jak i doliczonym czasie gry, nie padło, a sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Jego bohaterem okazał się golkiper gości, który obronił trzy strzały. Tym samym przygoda GKS-u z „pucharem tysiąca drużyn” kończy się na 3. rundzie.

GKS Bełchatów – Pilica Przedbórz 1:1 k. 1:3
Bramki: Mikołaj Grzelak 61 – Albert Sambor 50

GKS Bełchatów (skład wyjściowy): Bartosz Szelong – Sebastian Ochocki, Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński, Mikołaj Grzelak – Bartosz Bujalski, Damian Michalak, Kacper Czapla – Marcel Żegota, Kamil Mizera, Bartłomiej Trzeboński
Pilica Przedbórz: Patryk Grejber – Tomasz Flaszka, Krystian Szewczyk, Bartłomiej Pągowski, Piotr Lewański, (Krystian Tomalka),Przemysław Kornacki, Filip Ciszewski, Kacper Majkowski, Albert Sambor, Kacper Gaj Patryk Sochacki