13 listopada 2022
13:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Smutny finał rundy przy Sportowej. Porażka z RKS-em

Nie tak miał wyglądać ostatni mecz rundy jesiennej na stadionie przy ulicy Sportowej 3. GKS Bełchatów przegrał bowiem z RKS-em Radomsko 0:2, czym utrudnił sobie walkę o fotel lidera Betcris IV ligi. Przed ostatnią tegoroczną kolejką wiadomo już, że Brunatni nie wyprzedzą Widzewa II Łódź w ligowej tabeli.

Spotkanie z zespołem Pawła Ściebury rozpoczęło się w najgorszy możliwy sposób. Już w 9. minucie Mateusz Szymorek nie upilnował Mateusza Gołdy, który strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza GKS-u. Trzeba przyznać, że Leonid Otczenaszenko mógł zachować się w tej sytuacji lepiej, mimo skozłowania piłki w ostatnim momencie. W kolejnych minutach radomszczanie nadal prowadzili grę, czego efektem były kolejne okazje strzeleckie RKS-u. Gospodarze odpowiedzieli w 31. minucie uderzeniem Artura Golańskiego, lecz piłka zatrzymała się „tylko” na poprzeczce.

Natomiast w drugiej połowie najważniejsze wydarzenie miały miejsce na jej końcu. Najpierw w 85. minucie Artur Golański nie wykorzystał rzutu karnego. Dobrą interwencją popisał się wychowanek GKS-u, Daniel Niźnik. Natomiast w doliczonym czasie gry Jakub Załucki strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania na 0:2.

GKS Bełchatów – RKS Radomsko 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Gołda 9, Jakub Załucki 90+1

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Grzelak, Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek (79. Miłosz Nowak), Artur Golański, Łukasz Wroński – Szymon Sarnik (62. Przemysław Zdybowicz), Damian Warnecki (62. Kamil Mizera), Bartłomiej Bartosiak (62. Tomasz Bąkowicz)
RKS Radomsko: Daniel Niźnik – Jakub Załucki, Kacper Kokoszczyk, Krystian Białas, Michał Włodarek, Juliusz Molis (90. Igor Górniak), Bartosz Machaj, Szymon Kożecki, Krystian Kolasa (87. Bartłomiej Bezulski), Mateusz Gołda, Stanisław Domaniecki

Żółte kartki: Trzeboński – Machaj, Gołda
Sędzia: Konrad Gawroński

85. minuta: Artur Golański nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)