4 marca 2023
15:00
Stadion Skalnika w Sulejowie

Trzy gole i trzy punkty na start piłkarskiej wiosny. GKS wygrywa w Sulejowie

W pierwszym ligowym meczu w 2023 roku podopieczni Bogdana Jóźwiaka pewnie ograli Skalnik Sulejów 3:0. Mimo widocznej przewagi „Brunatni” długo nie mogli zdobyć premierowej bramki. Ta sztuka udała się dopiero po godzinie gry. Tym samym początek wiosny okazał się dla GKS-u udany.

Bez Łukasza Wrońskiego (pauza za kartki) oraz Mikołaja Grzelaka (choroba), lecz z Serhijem Napolovem w pierwszym składzie, przystąpili do tego meczu bełchatowianie. W pierwszej połowie dobre próby mieli Artur Golański czy Damian Warnecki, ale ich strzały bronił golkiper gospodarzy. Aktywni z przodu byli także Bartłomiej Bartosiak czy Przemysław Zdybowicz, ale żaden z naszych zawodników nie wpisał się na listę strzelców. Skalnik sprawdził czujność Otczenaszenki tylko raz – w 14. minucie za sprawą rzutu wolnego i strzału głową Adama Kowalczyka. Pierwsze bramki padły dopiero po zamianie stron. W 63. minucie pierwszego gola w nowych barwach zdobył Napolov, który wykorzystał centrę Mateusza Szymorka.  Jedenaście minut później GKS podwyższył prowadzenie za sprawą wyjątkowej urody strzału Artura Golańskiego. Wynik ustalił Przemysław Zdybowicz, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

GKS Bełchatów pozostał wiceliderem BetCris IV ligi. Do lidera, Widzewa II Łódź, bełchatowianie nadal tracą cztery punkty. W najbliższy weekend, „Brunatni” zmierzą się na własnym obiekcie z Omegą Kleszczów.

Skalnik Sulejów – GKS Bełchatów 0:3 (0:0)
Bramki: Serhij Napolov 63, Artur Golański 74, Przemysław Zdybowicz 85

Skalnik Sulejów: Dawid Markiewicz – Maciej Biernacki, Wojciech Majewski, Tomasz Majsak, Dawid Marcinkowski – Radosław Rybak, Kacper Szafrański, Konrad Puchalski, Jakub Szlaski, Kuba Kos – Adam Kowalczyk
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik, Mikołaj Bociek, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Miłosz Nowak, Artur Golański, Serhij Napolov (86. Kacper Czapla), Damian Warnecki (61. Kamil Mizera), Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz (88. Bartłomiej Trzeboński)

Żółte kartki: Majsak – Golański
Sędzia: Konrad Gawroński (Łódź)