26 kwietnia 2023
17:00
Stadion Miejski w Zgierzu

Kolejny wyjazdowy triumf! GKS lepszy od Boruty

Kompletem zwycięstw zakończyła się seria wyjazdowych starć GKS-u Bełchatów z ligowymi rywalami. W środę na boisku w Zgierzu, biało-zielono-czarni pokonali tamtejszego Borutę.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, lecz Wiktor Sujecki uderzył nad poprzeczką. „Brunatni” odpowiedzieli za sprawą Łukasza Wrońskiego, lecz dobrze interweniował bramkarz. W kolejnych minutach dominowała gra w środku pola i dopiero pod koniec pierwszej połowy GKS wykreował dogodne sytuacje. Niestety próby Kamila Mizery i Huberta Berłowskiego nie znalazły drogi do bramki. Po zmianie stron oba zespoły miały swoje okazje, lecz radość wybuchła po stronie bełchatowian. W 54. minucie Berłowski zacentrował z prawej strony, a Jakub Zagórski pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Ostatnie minuty meczu w Zgierzu to kolejne ataki GKS-u Bełchatów. Dopiero w doliczonym czasie gry Serhij Napolov podwyższył prowadzenie gości, ustalając wynik na 2:0.

Boruta Zgierz – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Zagórski 54 (gol samobójczy), Serhij Napolov 90+1

Boruta Zgierz: Jakub Niedomagała – Mateusz Wodziński, Kacper Figurski, Oskar Błoch, Jakub Zagórski – Piotr Białousko (76. Jarosław Szyc), Jakub Dydak, Oskar Osiński (85. Jan Jędrzejczak), Kacper Chłądzyński (89. Oliwier Rączkiewicz) – Mateusz Misiak, Wiktor Sujecki (89. Maksym Skorokhod)
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Mariusz Holik, Mikołaj Bociek, Sebastian Ochocki – Miłosz Nowak, Artur Golański (82. Mikołaj Grzelak), Bartłomiej Bartosiak (67. Serhij Napolov), Kamil Mizera, Łukasz Wroński (89. Damian Warnecki) – Hubert Berłowski (72. Przemysław Zdybowicz)

Żółte kartki: Sujecki – Mizera, Berłowski
Sędzia: Tomasz Majkowski