8 lutego 2020
11:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Mnóstwo chęci, niewiele konkretów. GKS przegrywa sparing ze Zniczem Pruszków

Przez pierwsze 20-25 minut meczu GKS niemal nie opuszczał połowy przeciwnika. Niestety mnogość akcji oskrzydlających i stałych fragmentów gry, nie przekładały się na strzały w światło bramki. Goście z Pruszkowa przez większą część meczu głównie się bronili, lecz to oni stworzyli sobie bardziej klarowne sytuacje do zdobycia goli. „Brunatni” dwukrotnie ratowali się wybijaniem piłki z linii bramkowej, a raz bramkarza GKS-u uratował słupek. Ostatecznie podopieczni Artura Derbina ulegli Zniczowi Pruszków 0:1, pozostając bez wygranej w zimowych sparingach.

Początek spotkania to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy swojej przewagi nie potrafili udokumentować golem. Co prawda w 10. minucie drogę do bramki Znicza znalazł Patryk Winsztal, ale w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Chwilę później dość niespodziewanie prowadzenie objęli przyjezdni. Problematyczny rzut karny na bramkę dla Znicza zamienił zawodnik z numerem 8. Paweł Lenarcik w prawo, piłka w lewo i GKS już po kwadransie musiał gonić wynik. Bełchatowianie próbowali wyrównać, m.in. po strzale Przemysława Zdybowicza, ale i Znicz mógł podwyższyć prowadzenie. W 42. minucie piłkę z linii bramkowej, po błędzie Kewina Komara wybił Marcin Sierczyński.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Piotra Mosóra, którzy stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje bramkowe. Na szczęście dla „Brunatnych” żadna z nich nie zakończyła się golem, ponieważ najpierw był słupek, a później piłkę z linii bramkowej głową wybił Émile Thiakane. Najlepszą okazję dla GKS-u w tej części gry miał Mariusz Magiera, którego uderzenie z rzutu wolnego nie bez problemu obronił Piotr Misztal. W samej końcówce na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Damian Michalak, ale bramkarz Znicza również nie dał się zaskoczyć.

GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)