Sparing

0

GKS Bełchatów

loss
1

Znicz Pruszków

win
8 lutego 2020
11:00
GieKSa Arena w Bełchatowie
#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Mnóstwo chęci, niewiele konkretów. GKS przegrywa sparing ze Zniczem Pruszków

Przez pierwsze 20-25 minut meczu GKS niemal nie opuszczał połowy przeciwnika. Niestety mnogość akcji oskrzydlających i stałych fragmentów gry, nie przekładały się na strzały w światło bramki. Goście z Pruszkowa przez większą część meczu głównie się bronili, lecz to oni stworzyli sobie bardziej klarowne sytuacje do zdobycia goli. „Brunatni” dwukrotnie ratowali się wybijaniem piłki z linii bramkowej, a raz bramkarza GKS-u uratował słupek. Ostatecznie podopieczni Artura Derbina ulegli Zniczowi Pruszków 0:1, pozostając bez wygranej w zimowych sparingach.

Początek spotkania to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy swojej przewagi nie potrafili udokumentować golem. Co prawda w 10. minucie drogę do bramki Znicza znalazł Patryk Winsztal, ale w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Chwilę później dość niespodziewanie prowadzenie objęli przyjezdni. Problematyczny rzut karny na bramkę dla Znicza zamienił zawodnik z numerem 8. Paweł Lenarcik w prawo, piłka w lewo i GKS już po kwadransie musiał gonić wynik. Bełchatowianie próbowali wyrównać, m.in. po strzale Przemysława Zdybowicza, ale i Znicz mógł podwyższyć prowadzenie. W 42. minucie piłkę z linii bramkowej, po błędzie Kewina Komara wybił Marcin Sierczyński.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Piotra Mosóra, którzy stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje bramkowe. Na szczęście dla „Brunatnych” żadna z nich nie zakończyła się golem, ponieważ najpierw był słupek, a później piłkę z linii bramkowej głową wybił Émile Thiakane. Najlepszą okazję dla GKS-u w tej części gry miał Mariusz Magiera, którego uderzenie z rzutu wolnego nie bez problemu obronił Piotr Misztal. W samej końcówce na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Damian Michalak, ale bramkarz Znicza również nie dał się zaskoczyć.

GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
Bramka:
Karol Noiszewski 14 (z rzutu karnego)

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (31. Kewin Komar, 61. Daniel Niźnik) – Marcin Sierczyński (46. Bartłomiej Lisowski), Paweł Czajkowski (46. Michał Ciołkowski), Michał Kołodziejski (46. Mariusz Magiera), Krzysztof Wołkowicz (46. Mateusz Szymorek) – Bartłomiej Bartosiak (71. Bartosz Biel), Adrian Małachowski (46. Damian Michalak), Mikołaj Grzelak (46. Wiktor Putin), Bartosz Biel (46. Émile Thiakane) – Patryk Winsztal (31. Damian Warnecki), Przemysław Zdybowicz (46. Kacper Kondracki).

Znicz Pruszków: (skład wyjściowy) Bartłomiej Gradecki – Marcin Bochenek, Robert Obst, Adrian Rybak, Peter Drobňák, Karol Noiszewski, Bartosz Nowicki, Paweł Moskwik, Arkadiusz Pyrka, Bartłomiej Faliszewski, Dariusz Zjawiński.

Tabela I grupy III ligi

#KlubPkt
176
265
362
456
556
653
752
848
948
1044
1143
1242
1342
1441
1540
1630
1727
1819