17:40
GieKSa Arena w Bełchatowie

Zwycięstwo w naprawdę dobrym stylu [NA ŻYWO]

90′
KONIEC! Wreszcie wygrywamy ligowy mecz! GKS Bełchatów pokonał Zagłębie Sosnowiec za sprawą bramek Pawła Czajkowskiego i Adriana Małachowskiego. Dla gości samobójcze trafienie zaliczył Mariusz Magiera.

88′
Strzał gości zablokował Magiera. 3 punkty coraz bliżej!

86′
Żółta kartka dla Sierczyńskiego.

84′
Ostatnia zmiana w tym meczu: za Małachowskiego – Mikołaj Grzelak!

83′
Przerwa w grze. Sierczyński leży na murawie.

83′
Poprzeczka po dośrodkowaniu jednego z graczy Zagłębia!

78′
Przy piłce Małachowski… GOL! ADRIAN MAŁACHOWSKI WYPROWADZA GKS NA PROWADZENIE!

77′
Biel faulowany w polu karnym gości! Rzut karny dla GKS!

74′
Kolejna zmiana gospodarzy: Zdybowicz w miejsce Winsztala.

71′
Strzał Biela zablokowany. Podopieczni Marcina Węglewskiego poczuli krew i rzucili się do ataku!

70′
Kolejny rzut wolny dla „Brunatnych”. Tym razem bez zagrożenia dla golkipera gościu.

68′
Świetnie Lenarcik, bo mogło być szybko 1:2!

67′
WRESZCIE! GOL DLA GKS-u BEŁCHATÓW. Świetna akcja zakończona bramką Pawła Czajkowskiego!

66′
Ależ piękny strzał Czajkowskiego z dystansu! Lecz jeszcze lepsza obrona Chorążki! „Brunatni” szukają swojej szansy!

64′
Kolejna zmiana: Ruben Lopez w miejsce Piaseckiego.

62′
Faul Magiery i rzut wolny dla gości – na szczęście niecelny.

60′
Pierwsza zmiana w szeregach GKS-u: Maciej Koziara zastąpi Artura Golańskiego.

60′
Akcja GKS-u zatrzymana przez defensywę gości. Mniej emocji pod bramkami obu drużyn mamy w drugiej połowie.

58′
Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Słomka (Zagłębie)

57′
Zmiana w drużynie gości: Schodzi Patryk Mularczyk, a w jego miejsce melduje się Tomasz Hołota.

55′
Faul i żółta kartka dla Mateusza Szymorka.

52′
Żółtą kartką ukarany został trener GKS-u – Marcin Węglewski.

50′
Sosnowiczanie przeważają w pierwszych minutach drugiej połowy. „Brunatni” szukają swojej szansy, lecz na razie na próżno.

46′
Zaczynamy! Czy „Brunatni” odwrócą losy spotkania?

Piłkarze już na murawie! Za chwilę początek II połowy!

45+2′
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! „Brunatni” przegrywają 0:1 po samobójczym trafieniu Magiery, lecz trzeba mieć na uwadze, że sędzia nie uznał prawidłowo uznanej bramki Czajkowskiego. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie, wynik się odwróci.

45+1′
Kontra Zagłębia, lecz świetnie broni Lenarcik!

45′
Faul Rafała Grzelaka (Zagłębie) i żółta kartka. Kolejny rzut wolny bity przez zapracowanego Magierę. Piłka nad poprzeczką!

44′
Kolejny rzut wolny w wykonaniu Magiery! Świetnie uderzył jeden z zawodników GKS-u, ale jeszcze lepiej obronił Chorążka! Dobitka Czajkowskiego niecelna!

42′
Magiera z rzutu wolnego tym razem zdecydował się na strzał. Piłka minęła jednak dalszy słupek.

41′
Strzał jednego z graczy gości pewnie wychwycił Lenarcik. A zza stadionu możemy usłyszeć doping kibiców GKS-u!

39′
Magiera z rzutu rożnego wprost na Grolika, a kapitan „Brunatnych” kieruje piłkę na poprzeczkę! Pech nas nie opuszcza…

37′
Anemiczny strzał Winsztala… Gdyby spojrzał w prawo, zauważyłby Grolika.

35′
GKS po dłuższej przerwie zawitał w pole karne Zagłębia, ale nie doczekaliśmy się strzału „Brunatnych”.

30′
Gorszy okres gry GKS-u. „Brunatni” mają problemy z przerwaniem akcji gości. Tymczasem przerwa na uzupełnienie płynów.

22′
Golański na wolne pole do Biela, ale Chorążka go uprzedza. Do piłki próbował dobiec Winsztal, ale trafił w golkipera Zagłębia i został ukarany żółtą kartką.

21′
Groźny strzał z dystansu gracza gości, ale futbolówka mija bramkę Lenarcika.

19′
Piłka po raz drugi w bramce GKS-u… ale na szczęście gracz Zagłębia był na spalonym. Nadal 0:1.

14′
Magiera centruje w pole karne z rzutu wolnego, piłkę uderza Czajkowski i… powinna być bramka! Bramkarz wybił piłkę już zza linii bramkowej, lecz według sędziego gramy dalej! TO POWINIEN BYĆ REMIS!

10′
GOL SAMOBÓJCZY. Przegrywamy z Zagłębiem 0:1. Mariusz Magiera wślizgiem kieruje piłkę do własnej bramki… Źle się zaczyna.

5′
Faul Magiery przed polem karnym „Brunatnych”. Gracz Zagłębia trafia z rzutu wolnego prosto w mur.

3′
Magiera centruje w pole karne, ale futbolówka spada na głowy obrońców.

2′
Rzut wolny dla GKS. Blisko do bramki Chorążki.

1′
Pierwsze kopnięcie piłki za nami! Rozpoczęli goście!

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec już na murawie! Właśnie na płytę boiska przy Sportowej 3 wyszli gracze „Brunatnych”! Za chwilę pierwszy gwizdek!

Dla kapitana GKS-u Bełchatów – Marcina Grolika – dzisiejsze spotkanie będzie meczem numer 100 w brunatnych barwach!

Znamy już składy drużyn! Trener GKS-u dokonał 3 zmian w porównaniu z ostatnim spotkaniem! Kołodziejskiego, Bartosiaka i Zdybowicza zastąpili Magiera, Biel oraz Winsztal.

W meczu rundy jesiennej pomiędzy obiema ekipami padł remis 1:1. „Biało-zielono-czarni” objęli wówczas prowadzenie w 62. minucie za sprawą strzału Mateusza Marca z rzutu karnego. W 84. minucie bramkę na wagę jednego oczka dla Zagłębia zdobył Stanisław Biłeńkyj. Dzisiaj podopieczni Marcina Węglewskiego muszą jednak powalczyć o pełną pulę!

W minionej kolejce „Brunatni” ulegli na wyjeździe Chrobremu Głogów 0:1. Natomiast sosnowiczanie pokonali na własnym obiekcie Stomil Olsztyn 2:1. Kto wygra dzisiaj? Odpowiedź poznamy  po końcowym gwizdku!

Witamy w relacji tekstowej spotkania 25. kolejki Fortuna I Liga pomiędzy GKS-em Bełchatów a Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania o 17.40!