15:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

ZROBILI TO! Ambicja ponad pieniądze! GKS – Stal Mielec [NA ŻYWO]

90
Koniec! Stało się! GKS Bełchatów wygrał z faworyzowaną Stalą Mielec 2:1 za sprawą dwóch goli Bartosza Biela. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Bartosz Nowak!

90
Tutaj już nic złego się nie wydarzy! BRUNATNI BLISKO 3 PUNKTÓW

88
GOOOOOL! BARTOSZ BIEL PO RAZ DRUGI! Tym razem piłkę do siatki kieruje głową! Brunatni prowadzą i oby tak było do końca!

86
Faul Szymorka i rzut wolny dla Stali. „Szymor” naprawia jednak swój błąd i oddała zagrożenie!

83
Sierczyński poradził sobie z Prokiciem pod własnym polem karnym, Szymorek chwilę potem oddał strzał na bramkę Stali – zablokowany.

82
Akcję gości kasują nasi stoperzy. Aut dla Stali.

81
Dośrodkowanie z rzuty różnego, ale Biel nie trafia w bramkę po uderzeniu piłki głową.

80
Thiakane zgrał przed pole karne do Biela, ale jego strzał został zablokowany. Uderzenie Czajkowskiego chwilę później również.

77
Zmiana po stronie GKS: Szymorek za Grzelaka. Chwilę wcześniej na świetną pozycję wybiegał Winsztal, lecz zdaniem sędziego piłka opuściła boisko.

76
Żółtą kartką ukarany Bartosiak.

73
Świetny powrót Thiakane we własne pole karne i przerwana groźna akcja Stali.

72
Nowak z bliskiej odległości nad bramką! Po chwili zmieniony przez Dadoka.

70
Szybkie wznowienie po rzucie różnym Niżnika i kontra GKS. Thiakane jednak w obrońcę.

69
Zmiana w szeregach GKS-u. Bartosiak w miejsce Golańskiego.

68
Faul Grzelaka w ataku. Piłka dla gości.

65
Akcja Stali Mielec bez większego zagrożenia dla bramki GKS-u.

61
Przy rzucie różnym dla rywali ucierpiał Grzelak.

59
Pudło Żyro z bliskiej odległości! Nadal remis.

57
Świetne przejęcie Golańskiego, który podał do Czajkowskiego. Na wysokości pola karnego piłkę otrzymał Thiakane, a jego zagranie w pole karne nie padło łupem Winsztala.

56
Dobry strzał Winsztala, ale pewnie piłkę chwyta bramkarz.

55
Zmiana w drużynie gości: Prokić za Maka.

52
Rajd Czajkowskiego i spowolnienie gry, bo zabrakło mu pomysłu na rozegranie piłki.

49
Błąd Kołodziejskiego pod własną bramką, ale Stał nie wykorzystała tego prezentu.

47
Thiakane oddaje strzał na bramkę, ale broni bramkarz!

46
Zmiana w drużynie GKS: Thiakane za Putina.

45+1′
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy GKS Bełchatów remisuje ze Stalą Mielec 1:1 po bramkach dwóch Bartoszów – Biela i Nowaka.

45′
Znakomicie teraz Grzelak pod własnym polem karnym! Akcja Stali Mielec zatrzymana.

44′
Z pomysłem, Magiera do boku na wbiegającego w pole karne Kołodziejskiego, lecz bez rezultatu.

44′
Ostre starcie w centralnej części boiska. Przerwa w grze, a po niej GKS zacznie z rzutu wolnego.

43′
Rzut wolny gości nie sprawił problemów defensywie Brunatnych.

40′
Dośrodkowanie Magiery na dalszy słupek. Tam wbiegał Kołodziejski, ale nasz stoper nieczysto trafił w piłkę głową.

39′
Świetna dwójkowa akcja Biel-Sierczyński, ale jeszcze lepiej obrońcy i mamy kolejny rzut rożny. Magiera już w narożniku!

36′
Dośrodkowanie z rzutu wolnego gracza Stali świetnie piąstkuje Niźnik!

33′
Szybka akcja Stali przerwana faulem Małachowskiego. Pomocnik GKS-u ukarany żółtą kartką.

31′
Rzut wolny dla Stali Mielec. Kilka strzałów graczy z Mielca w tej sytuacji – ostatecznie piłka przekroczyła linię końcową boiska i zacznie Niźnik.

28′
Na murawie zwija się z bólu Bartosz Biel. Sędzia przerywa grę, a na murawie pojawia się ekipa medyczna GKS-u.

27′
Kontratak Stali Mielec zakończony strzałem obok bramki Niźnika.

26′
Zmiana w drużynie gości: Wojciech Lisowski w miejsce Jakuba Bartosza.

25′
Faulowany Golański. Rzut wolny dla gospodarzy w środkowej części boiska.

23′
Kolejna świetna akcja GKS-u. Golański zagrał na dobieg do Putina, a ten poradził sobie z obrońcą i oddał strzał z ostrego kąta. Niestety – Strączek broni.

22′
Strzał zawodnika gości pewnie łapie Daniel Niźnik.

20′
Kontra GKS-u: Czajkowski przejmuje piłkę na własnej połowie i rusza do przodu. Podaje do Winsztala, ale ten trafia jedynie w boczną siatkę. Rzut rożny.

19′
Rzut rożny dla drużyny z Mielca – GKS oddala zagrożenie.

16′
Pierwsza akcja Stali Mielec i mamy wyrównanie. Strzelcem Bartosz Nowak.

14′
Wychodzącego z kontrą Winsztala nieprzepisowo zatrzymał Bielak, za co został ukarany żółtą kartką.

13′
Gospodarze w natarciu. W pole bramkowe piłkę próbowali zagrać Golański i Grzelak, ale skończyło się rzutem rożnym

9′
GOOOOOOL! BARTOSZ BIEL!!!! Brunatni prowadzą ze Stalą 1:0! Skrzydłowy GKS najprzytomniej odnalazł się w polu karnym rywala i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki!

8′
Strzał Czajkowskiego zza pola karnego zablokowany przez defensorów.

7′
Magiera z rzutu wolnego na głowę Kołodziejskiego, ale od bramki zacznie Stal.

6′
Putin faulowany przy linii bocznej. Żółta kartka dla Bartosza (Stal).

5′
Golański z dystansu obok bramki Strączka!

4′
Biel centruje na Winsztala, ale obrońca uprzedza napastnika GKS-u.

3′
Zawodnicy nie oszczędzają się od samego początku! Zapowiada się fascynujący mecz!

1′
Zaczynają goście!

Są i gracze GKS-u! Wreszcie przywitani brawami i okrzykami kibiców! Za chwilę – pierwszy gwizdek.

Piłkarze gości już na murawie! Czekamy na Brunatnych!

W drużynie Stali Mielec znajome twarze…

Na razie uśmiechy…

Opublikowany przez GKS Bełchatów Niedziela, 21 czerwca 2020

Znamy już składy drużyn!

Image

W jesiennym meczu w Mielcu, biało-zielono-czarni przegrali 0:1 po bramce Bartosza Nowaka już w 5. minucie spotkania. Czy tym razem będzie inaczej?

Po wygranej Odry Opole nad Chrobrym Głogów, Brunatni znaleźli się w strefie spadkowej. Tylko zwycięstwo pozwoli ją opuścić. Czy ta sztuka uda się podopiecznym Marcin Węglewskiego?

Witamy w relacji tekstowej meczu 27. kolejki Fortuna I Ligi. GKS Bełchatów podejmuje w tej rundzie spotkań PGE Stal Mielec. Pierwszy gwizdek o 15.00.