12:40
Stadion Miejski w Suwałkach

Prawdziwa strzelanina w Suwałkach! Wigry – GKS [NA ŻYWO]

90+3′
KONIEC MECZU! GKS Bełchatów wygrywa 4:2 z Wigrami Suwałki i opuszcza strefę spadkową! Brawa dla piłkarzy za walkę!

90′
Jeszcze dośrodkowanie w pole karne GKS-u, ale Niźnik łapie piłkę.

90′
Golański z podobnej pozycji co kilka chwil wcześniej, ale tym razem obok bramki.

90′
Sauczek wykorzystuje jedenastkę i mamy 4:2 dla GKS.

90′
RZUT KARNY DLA WIGIER! Magiera fauluje Sauczka.

88′
GOOOOOL! Wejście smoka Artura Golańskiego! Wprowadzony chwilę wcześniej pomocnik przyjął piłkę od Czajkowskiego i pięknym strzałem z dystansu pokonał Kąkolewskiego!

85′
Ostatnia zmiana w meczu: za Wołkowicza na murawie melduje się Grzelak.

83′
Strzał Thiakane nad poprzeczką! Jedna z niewielu okazji w tej połowie niewykorzystana.

82′
Zmiana w drużynie Wigier: schodzi Gojko, w jego miejsce Wasilewski.

81′
Biel przechwycił podanie graczy Wigier i pomknął w stronę bramki rywala. Zatrzymał go Huertas, który zobaczył żółtą kartką.

80′
Zółta kartka dla Wołkowicza.

78′
Czułowski trafia w poprzeczkę! Gracz Wigier daje świetną zmianą w drugiej połowie! Niestety dla GKS…

77′
Zmiana w szeregach GKS-u: schodzi strzelec bramki Adrian Małachowski, a w jego miejsce pojawia się Artur Golański.

76′
Kolejne problemy GKS-u, ale Wołkowicz wybija piłkę z własnego pola karnego.

73′
Nie wyszedł strzał ze stojącej piłki kapitanowi GKS. Nadal 3:1 dla podopiecznych Marcina Węglewskiego.

72′
Faulowany Zdybowicz na skraju pola karnego rywala. Magiera będzie miał okazję uderzyć z rzutu wolnego.

71′
Zdybowicz wychodził na wolną pozycję, ale Dobotka go fauluje i otrzymuje żółtą kartkę.

70′
Dobra akcja GKS-u, ale bez strzału na bramkę Kąkolewskiego.

68′
Thiakane poszukał Biela w polu karnym, ale trafia w obrońcę. Rzut rożny dla GKS. Kołodziejski lewą nogą obok bramki.

66′
Źle wykonany rzut wolny, kontra Wigier i dobra obrona Niźnika! Brunatni poczuli się chyba zbyt pewnie w drugiej połowie.

65′
Zmiana w drużynie gospodarzy: Huertas za Adamca.

63′
Niźnik ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

63′
Strzał Bartczaka obok bramki Brunatnych. Źle to wygląda w tej połowie.

60′
Godzina gry za nami. Brunatni prowadzą 3:1, ale teraz to Wigry są częściej w posiadaniu piłki.

55′
GOL dla Wigier Suwałki! Niźnik wybił dośrodkowaną piłkę, do której dopadł Czułowski i trafił do siatki.

53′
Czajkowski uwolnił się od obrońcy i uderzył z dystansu tuż nad poprzeczką!

51′
Dobra akcja Sauczka zakończona fatalnym strzałem Czułowskiego. Wigry aktywne na początku drugiej połowy.

50′
Magiera za słabo odegrał piłkę do Niźnika i nasz golkiper musiał się ratować wybiciem na aut. Potem akcja Wigier zakończona niecelnym strzałem.

48′
Szybka akcja Wigier. Aftyka zatrzymany przez Niźnika i rzut rożny dla gospodarzy.

47′
Niecelny strzał z dystansu gracza Wigier. Od bramki Niźnik.

46′
Zszedł także Patryk Winsztal! W jego miejsce Przemysław Zdybowicz.

46′
Zmiana w drużynie gospodarzy: Czułowski w miejsce Loua.

45+1′
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Brunatni prowadzą 3;0 po dwóch bramkach Patryka Winsztala i wykorzystanym rzucie karnym przez Adriana Małachowskiego.

45+1′
Magiera z narożnika boisko dośrodkował na niekrytego Kołodziejskiego, ale Kąkolewski poradził sobie z tym uderzeniem,

45′
Składna akcja Thiakane i Szymorka, ale zagranie Senegalczyka do wychowanka GKS-u mało udane. Rzut rożny dla GKS.

43′
Dobrze Wołkowicz, ale zbyt samolubnie i Kąkolewski łapie piłkę.

43′
Dośrodkowanie gracza Wigier i piłka w rękach Niźnika.

42′
Wołkowicz zagrał piłkę w pole karne przeciwnika, ale nie było tam żadnego zawodnika GKS.

40′
Akcja gospodarzy, ale Kołodziejski oddala zagrożenie wybiciem na aut.

37′
GOOOOL! Ależ błąd obrońcy Wigier, Martina Dobrotki. Winsztal bez problemu przejął piłkę i pomknął w stronę bramki. W sytuacji sam na sam pokonał Kąkolewskiego i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

33′
Aftyka groźnie z rzutu wolnego i Wigry mają rzut rożny.

32′
Faul tuż przed własnym polem karnego Czajkowskiego i mamy rzut wolny dla gospodarzy. Centymetry dzieliły nas od rzutu karnego.

30′
Małachowski kontra Kąkolewski i 2:0 dla Brunatnych! Bramkarz w prawo, piłka w lewo i GKS w coraz lepszej sytuacji!

29′
RZUT KARNY DLA GKS! Nowak sfaulował Biela i mamy szansę na podwyższenie prowadzenia!

28′
Dobotka wymaga pomocy medycznej. Reszta zawodników uzupełnia płyny. W Suwałkach dzisiaj 24 stopnie Celsjusza.

27′
Piłka w siatce GKS… ale na szczęście Żebrakowski był na spalonym. Rzut wolny Wigier kompletnie nie wyszedł.

25′
Daleka piłka Niźnika na Biela, ale defensor przejmuje futbolówkę.

24′
Strzał Adamca z dystansu minimalnie obok bramki!

20′
GOL! Małachowski ograł na prawej stronie rywala i zagrał płasko w pole karne na Winsztala, a młody napastnik zdobył pierwszą bramkę w barwach GKS! Oby tak dalej!

18′
Świetna akcja GKS! Thiakane podał piłkę do wolnego Wołkowicza, ale bramkarz obronił ten strzał. Rzut rożny dla gości.

15′
Thiakane uderzył na bramkę rywala, ale piłka została zatrzymana. Ponadto Senegalczyk zagrał ręką.

11′
Minimalna przewaga drużyny z Suwałk, ale nadal 0:0. Choć Brunatni też mieli swoje szanse: Wołkowicz i Biel nie skierowali piłki do siatki.

8′
Świetna okazja dla gospodarzy! Na nasze szczęście Denis Gojko trafił wprost w Niźnika!

6′
Magiera centruje w pole karne, ale wprost w ręce bramkarza. Następnie błąd Wigier i Wołkowicz zagrał płasko w „16” rywali – nieskutecznie.

5′
Indywidualna akcja Małachowskiego. Nasz pomocnik zatrzymany jednak faulem przez Dobotkę. Rzut wolny dla GKS.

3′
Rzut rożny dla gospodarzy – bez zagrożenia dla GKS. Niźnik od bramki.

2′
Wołkowicz przejął piłkę po błędzie rywala i pomknął w stronę bramki Wigier, ale po indywidualnym rajdzie stracił futbolówkę.

1′
Gospodarze na biało, GKS w zielono-czarnych kompletach.

1′
Rozpoczęli Brunatni! Tylko zwycięstwo!

Pierwszy gwizdek już za niespełna 10 minut. Sędzią spotkania jest pan Damian Kos z Gdańska.

A tak wygląda „11” Brunatnych:

Znamy już skład gospodarzy!

Niedzielne spotkanie jest niezwykle ważne w kontekście walki o pozostanie w Fortuna I Lidze. Po zwycięstwach rywali, bełchatowianie ponownie znaleźli się w czerwonej strefie i tylko zwycięstwo pozwoli się z niej wydostać. Dla Wigier komplet punktów będzie ogromną dawką nadziei o pozostanie w lidze.

W rundzie wiosennej podopieczni (wtedy) Artura Derbina ograli rywala na GIEKSA Arenie 3:0. Do bramki rywala trafiali wówczas Bartosz Biel oraz Mateusz Marzec (dwie). Czy uda im się powtórzyć ten wynik już pod wodzą Marcina Węglewskiego? Przypomnijmy sobie to spotkanie:

Po zwycięstwie nad Stalą Mielec (2:1), Brunatnych czeka kolejna trudna przeprawa – zespół Wigier okupuje ostatnią lokatę w tabeli i każdy punkt zdobyty przez suwałczan jest na wagę złota.

Witamy w relacji tekstowej spotkania 28.  kolejki Fortuna I Liga pomiędzy Wigrami Suwałki a GKS-em Bełchatów.