2 lipca 2020
18:10
GieKSa Arena w Bełchatowie

Było blisko! Ostatnia akcja przesądziła! GKS – Podbeskidzie [NA ŻYWO]

Gole zdobywali Krzysztof Wołkowicz dla GKS w 82. minucie, a w doliczonym czasie gry wyrównał Kornel Osyra.

90+3′
KONIEC! GKS Bełchatów remisuje z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1).

90+2′
Żółta kartka dla Thiakane.

90+2′
Strzelcem Kornel Osyra, a żółtą kartką ukarany Rzuchowski.

90+2′
Piłka w bramce GKS… Dośrodkowanie z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym i bramka dla gości. REMIS!

90+1′
Żółta kartka dla… Patryka Rachwała.

90′
Arbiter dolicza 3 minuty!

90′
Flaszka wywalczył aut na wysokości pola karnego przeciwnika.

88′
Próbują goście, ale nieudanie. Nadal GKS prowadzi. Zmiana w drużynie gości: Rzuchowski w miejsce Jarocha.

85′
Ostatnia zmiana w zespole GKS: Flaszka za Biela.

84′
Strzał piłkarza z Bielska nad bramką.

82′
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KRZYSZTOF WOŁKOWICZ uderzeniem z dystansu pokonuje Polacka! GKS prowadzi 1:0!

81′
Zmiana po stronie GKS: schodzi Czajkowski, w jego miejsce Mikołaj Grzelak.

80′
Thiakane do Winsztala, a ten w sytuacji sam na sam wprost w Polacka!

78′
POPRZECZKA! CÓŻ ZA SZCZĘŚCIE GKS! Nie ma bramki!

77′
ŚWIETNA PARADA NIŹNIKA! Po raz kolejny ratuje GKS przed utratą bramki!

76′
Podbeskidzie nadal w natarciu, ale obrona GKS-u dzisiaj nie pęka!

73′
Niźnik po raz kolejny! Znakomity mecz naszego bramkarza!

72′
Piłka po raz kolejny w rękawicach Daniela Niźnika.

71′
Kolejny strzał piłkarza Podbeskidzia z dystansu – kolejny obok bramki!

70′
Znakomity rajd Thiakane zakończony słabym strzałem Wołkowicza.

68′
Jeden z graczy Bielska świetnie wyskoczył do piłki po rzucie rożnym, ale jeszcze lepiej  piłkę łapie Niźnik!

65′
Świetna akcja Thiakane, który rozciągnął grę do boku, podając do Biela. Ten natomiast dograł do Wołkowicza, który spowolnił akcję, a ostatecznie niecelnie uderzył Thiakane.

63′
Zmiana w ekipie gości: Sopoćko w miejsce Laskowskiego.

62′
Rzut rożny dla bielszczan, ale piłkę piąstkuje Niźnik!

60′
Groźny strzał Podbeskidzia, ale piłka minęła bramkę.

59′
Thiakane z dystansu, ale pewnie łapie bramkarz.

58′
Piłka opuszcza murawę. Od bramki golkiper gości. Zmiana: Roginić za Bilińskiego.

58′
Małachowski bezpośrednio na bramkę, ale świetnie interweniuje Polacek. Mamy rzut rożny.

57′
Faulowany Biel tuż przed polem karnym! Okazja dla gospodarzy!

55′
Magiera za płasko w pole karne. Piłka gości.

54′
Świetna próba Szymorka! Piłka do bramki nie wpadła, ale mamy rzut różny.

53′
Strzał z dystansu jednego gracza Podbeskidzia mocno niecelny.

52′
Dobra akcja GKS-u zakończona nieudanym dośrodkowaniem Wołkowicza na Biela.

51′
Rzut rożny dla gości. Defensywa GKS wybija na aut. W dalszej części akcji, piłka ostatecznie opuszcza murawę. Od bramki Niźnik.

49′
Przechwyt Czajkowskiego i próba indywidualnej akcji, ale szybko traci piłkę.

47′
Faulowany Thiakane. Rzut wolny dla GKS na linii środkowej boiska.

46′
Zaczynają goście!

46′
Zmiana w drużynie GKS: Thiakane w miejsce Golańskiego.

45′
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Przy Sportowej 3 do tej pory bez bramek.

44′
Nowak zacentrował w pole karne, ale na posterunku Niźnik.

40′
Żółta kartka dla Czajkowskiego.

40′
Kolejna świetna interwencja Niźnika!

37′
Dwójkowa akcja Biel-Wołkowicz, ale ten drugi na spalonym.

36
Strzał Sierpiny wprost w trybuny. Wicelider groźny, ale jak na razie bezzębny.

34′
Sierpina ograł Magierę, ale piłka do jego kolegi już nie dotarła. Świetnie Kołodziejski. Chwilę potem kolejna szansa Podbeskidzia, ale znowu świetnie interweniuje Niźnik!

32′
Kolejny faul na Bielu i kolejna okazja ze stałego fragmentu gry dla gospodarzy.

31′
Kolejna okazja dla bełchatowian, ale Polacek łapie piłkę! Coraz lepiej prezentują się podopieczni Węglewskiego.

30′
Mogło być 1:0! Szymorek znakomicie odnalazł z przodu Biela, który urwał się od obrońcy i dośrodkował na Wołkowicza. Piłkarz z „9” na plecach nie trafił jednak czysto w piłkę! Ofensywa GKS-u dała znak życia!

29′
Golański z dystansu, ale piłka nie leciała w światło bramki.

28′
Magiera w pole karne, ale tam najwyżej wyskoczył Polacek i pewnie chwycił piłkę.

28′
Tym razem faul na Winsztalu i stały fragment GKS-u na połowie przeciwnika.

26′
Rajd Małachowskiego nieprzepisowo zatrzymał Kamil Biliński. Napastnik gości ukarany żółtą kartką.

24′
Faul na Bielu, szybkie wznowienie gry przez GKS i mamy wyrzut z autu na wysokości pola karnego Polacka.

22′
Faul Małachowskiego. Kolejna okazja dla podopiecznych trenera Brede, ale po raz kolejny niewykorzystana.

21′
Sierpina do Nowaka, ale w ostatniej chwili piłkę wybija defensywa GKS-u. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nad bramką uderzył Jaroch.

20′
Magiera z rzutu wolnego, ale jego dośrodkowanie okazali się za mocne.

19′
Faul na Bielu pod polem karnym Podbeskidzia. Brunatni wreszcie goszczą na połowie rywala.

18′
Szymorek z głębi pola na Biela, ale ten przegrywa w powietrzu z obrońcą. Rzut rożny dla gospodarzy.

16′
Kolejny rzut rożny gości. Sierpina w pole karne, a tam jeden z graczy Bielska dopada do piłki. Jednak świetną interwencją popisał się Niźnik! Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną! Nadal bez bramek, ale rywale byle blisko!

12′
Strata Golańskiego i próba kontrataku ze strony gości zatrzymana faulem przez Kołodziejskiego.

11′
Rzut rożny dla gości zakończony niecelnym uderzeniem Laskowskiego.

9′
Kombinacyjnie Sierpina z Nowakiem, ale Kołodziejski wybija piłkę głową.

8′
Faul Sierczyńskiego na wysokości pola karnego. Może być groźne.

7′
Znowu nerwowo w polu karnym GKS-u. Niźnik wypiąstkował groźną centrę Sierpiny, ale piłka pozostała na połowie Brunatnych.

5
Problemy GKS-u pod własną bramką, ale ostatecznie mylą się goście. Od bramki Niźnik.

3′
Uderza Sierpina zza „16”, piłka odbija się od obrońców, ale Niźnik pewnie chwyta futbolówkę.

3′
Sierczyński fauluje w centralnej części boiska. Rzut wolny dla bielszczan.

2′
Dośrodkowanie Sierpiny, ale radzi sobie z nim Niźnik.

1′
Szybka strata Brunatnych i mamy rzut rożny dla gości.

1′
MECZ START! Przy piłce GKS.

Przy S3 rozbrzmiewa „Mień się GieKSo, mień…”. Oby w meczu z liderem mieniła się jak najjaśniej!

Gromkie brawa powitały również zespół Brunatnych! Gospodarze w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach!

Piłkarze gości już na placu gry! Zagrają w biało-czerwonych strojach!

Trybuny się zapełniają, piłkarze koncentrują się w szatniach, by za chwilę wyjść na murawę! Mecz coraz bliżej!

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn!

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Sylwester Rasmus. Pierwszy gwizdek o 18.10.

Wszyscy w Bełchatowie liczą, że GKS zrewanżuje się za srogą porażkę w meczu rundy jesiennej. Podbeskidzie rozgromiło wówczas biało-zielono-czarnych, strzelając wszystkie cztery bramki w drugiej połowie.

Obie drużyny w ostatnich tygodniach prezentują się znakomicie: po przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią, Górale zdobyli 12 punktów. Natomiast Brunatni w sześciu dotychczasowych spotkaniach zgarnęli 10 „oczek”.

Witamy w relacji tekstowej spotkania 29. kolejki Fortuna I Ligi pomiędzy GKS-em Bełchatów a Podbeskidziem Bielsko-Biała.