5 lipca 2020
18:00
Stadion Miejski w Grudziądzu

Starczyło sił do końca! Olimpia Grudziądz – GKS [NA ŻYWO]

KONIEC! Brunatni pokonali Olimpię Grudziądz 2:1. Bramki zdobyli Winsztal, Biel oraz Augusto dla przeciwnika. Wszystkie trafienia miały miejsce w pierwszej połowie. GKS zdobywa komplet punktów i czyni ogromny krok w kierunku utrzymania w lidze!

90+6′
Jeszcze szansa Flaszki, ale Sapela łapie piłkę. Chwilę potem to samo czyni Niźnik, a sędzia kończy mecz!

90+4′
Żółta kartka dla Golańskiego. Zmiana w drużynie GKS-u: Flaszka za Biela.

90+3′
Zamieszanie na murawie i czerwona kartka dla Lukasa Duriski! Olimpia kończy mecz w 10!

90+2′
Słabo wykonany rzut wolny przez Embalo. Komplet punktów coraz bliżej!

90+1′
Sędzia doliczył 5 minut. Czy graczom trenera Węglewskiego starczy sił?

90′
Strzał Zdybowicza wprost w obrońcę. Brunatni trzymają pikę z dala od własnej bramki, szukając okazji na podwyższenie prowadzenia.

87′
Dobrze piłkę przejął Golański i pomknął w kierunku bramki. Podał do Thiakane, ale jego strzał był mocno niecelny. Podobnie jak kilkadziesiąt sekund później próba Wołkowicza.

84′
Szymorek dobrze odnalazł Zdybowicza na wolnym polu do niego skierował piłkę. „Zdybo” był jednak faulowany. Szansa na podwyższenie prowadzenie była, ale po dośrodkowaniu Magiery Thiakane nie trafił w piłkę.

82′
Coraz mniej czasu do końcowego gwizdka. Czy Brunatni zdołają utrzymać korzystny wynik?

79′
Zamieszanie w polu karnym GKS-u, ale ostatecznie obrońcy wybijają piłkę.

77′
Żółta kartka dla Magiery (GKS).

74′
Kolejna zmiana: Golański za Grzelaka.

73′
Rajd Małachowskiego zakończony niecelnym strzałem.

72′
Zdybowicz do Biela, ale ten za płasko dogrywa w pole karne i piłka w rękach bramkarza.

71′
Pierwsza zmiana w drużynie trenera Węglewskiego: Zdybowicz za Winsztala.

71′
Dobrze piłkę przejął Wołkowicz, który zagrał na dobieg Winsztalowi. Naszego napastnika ubiegł jednak Sapela.

70′
Kombinacyjnie wykonany rzut rożny, ale Niźnik nie dał się zaskoczyć.

69′
Dobra akcja gospodarzy, ale dobrze interweniuje Szymorek. Rzut rożny dla Olimpii.

67′
Ależ szczęście Brunatnych! Piłka po strzale piłkarza gospodarzy mija minimalnie bramkę Niźnika.

66′
Rzut rożny dla Olimpii, ale GKS ofiarnie wybija piłkę z dala od własnego pola karnego.

65′
Wołkowicz dośrodkowuje w pole karne Grudziądza, ale piłka opuszcza murawę.

63′
Faul Grzelaka. Słowne upomnienie od sędziego i rzut wolny dla gości.

60′
Rzut rożny dla GKS, centruje Magiera, Sapela piąstkuje na przedpole, a tam do piłki dopada Grzelak, który jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

59′
Wymuszona zmiana po stronie gospodarzy: za Janczukowicza wchodzi Kona.

57′
Przejęcie Grzelaka i szybkie podanie do Winsztala, ale ten przegrywa walkę z obrońcą. Mamy wyrzut z autu.

55′
Zmiana w drużynie Olimpii: Janiak za van Haarena.

55′
Kilka ofensywnych akcji GKS, ale nic z nich nie wynikło.

51′
Niźnik pewnie wychwytuje dośrodkowanie gracza Olimpii.

50′
Strzał Wołkowicza daleko od bramki!

47′
Piłka trafia w słupek bramki Niźnika!

46′
Zaczynamy drugą połowę.

45+1′
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Brunatni prowadzą 2:1 po bramkach Winsztala i Biela. Dla gospodarzy trafił Augusto.

44′
Akcja ofensywna GKS-u zakończona rzutem rożnym.

41′
Ożywiła się ofensywa gospodarzy!

40′
GOL! Piękne uderzenie od poprzeczki João Augusto! Brunatni prowadzą już tylko jedną bramką.

37′
Żółta kartka dla Wołkowicza (GKS).

34′
Bez zagrożenia dla bramki Niźnika.

33′
Rzut różny dla Olimpii.

30′
Winsztal szukał podania do Biela na wolne pole, lecz piłka odbiła się od nóg obrońcy.

28′
Thiakane na wolne pole do Sierczyńskiego. Ten centruje w pole karne, ale piłka po strzale głową Wołkowicza mija bramkę.

27′
Strzał Janczukowicza z dystansu obok bramki.

25′
Leżał Embalo w polu karnym Brunatnych, ale sędzia nakazał grę dalej. Chwilę potem faulowany Biel.

23′
Nieporozumienie bloku defensywnego GKS-u Bełchatów, ale Magiera wybija piłkę na aut.

21′
Janczukowicz w polu karnym GKS-u, ale bez problemów łapie Niźnik.

18′
Kolejna świetna akcja GKS! Thiakane dopada do niczyjej piłki w polu karnym gospodarzy, ale Sapela okazał się sprytniejszy.

17′
Świetna parada Niźnika po bezpośrednim wykonaniu rzutu wolnego przez van Haarena!

16′
Faul Mikołaja Grzelaka i rzut wolny dla Olimpii. Może być groźnie.

15′
Winsztal w polu karnym gospodarzy, ale piłkę chwyta bramkarz.

14′
Kolejna pozycja spalona Biela.

11′
GOOOOOOOOOOL! Bartosz Biel! Niźnik wybił piłkę na wolnego skrzydłowego,a ten przelobował Łukasza Sapelę i podwyższył na 2:0!

9′
Świetny przechwyt Szymorka i szybkie podanie do przodu. Niestety – niecelne. A w międzyczasie za faul żółtą kartkę zobaczył Winsztal (GKS).

9′
Magiera z narożnika boiska na Thiakane i… Senegalczyk wystrzelił piłkę w kosmos.

8′
Przejęcie piłki przez Brunatnych, Thiakane zgrał do boku i akcja zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

7′
Dobra akcja Małachowskiego, ale pomocnik GKS-u fauluje w ataku.

5′
GOOOOOOL! Cóż za początek GKS-u. Szybkie wznowienie z autu, Thiakane do Winsztala i młody napastnik pokonuje Łukasza Sapelę!

3′
Długo wymieniali piłkę gracze Olimpii przed polem karnym GKS-u, ale ostatecznie zostali wypchnięci w centralną część boiska.

1′
Na spalonym złapany Bartosz Biel.

1′
Rozpoczęli!

A tak prezentuje się skład wyjściowy gości!

Znamy już skład biało-zielono-czarnych!

Natomiast w drużynie Marcina Węglewskiego zabraknie Viktora Putina, który przestał być zawodnikiem GKS.

W drużynie Olimpii występuje Marcin Grolik, który jeszcze kilka tygodni temu był graczem klubu z Bełchatowa. Dzisiaj nie zagra – pauzuje za kartki.

W jesiennym spotkaniu obu ekip Brunatni wygrali 1:0 po bramce Mateusza Marca.

Witamy w relacji na żywo spotkania 30. kolejki Fortuna I Ligi pomiędzy Olimpią Grudziądz a GKS-em Bełchatów!