12 lipca 2020
15:10
GieKSa Arena w Bełchatowie

Osłabiony GKS przegrywa mecz. GKS – Termalica [NA ŻYWO]

Seria spotkań bez porażki została przerwana. GKS przegrał z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0:2. Bramki dla gości zdobyli Roman Gergel oraz Piotr Wlazło. Brunatni kończyli mecz w osłabieniu po czerwonych kartkach dla Warneckiego i Thiakane.
90′
I jeszcze jeden rzut rożny dla Brunatnych –  Loska chwyta piłkę, a sędzia kończy to spotkanie.
90′
GKS miał jeszcze rzut rożny, ale nic z niego nie wyszło.
90′
Sędzia doliczył 3 minuty.
89′
Jeszcze jeden strzał gości. Piłka przeleciała obok bramki Niźnika. Niech ten mecz się już skończy…
86′
NIEMOŻLIWE! Druga żółta kartka dla Thiakane. GKS dokończy w dziewiątkę!
85′
Thiakane fauluje w polu karnym rywali. Potrzebna interwencja służb medycznych.
84′
I mamy ostatnią zmianę: w miejsce Purece – Michal Bezpalec
83′
Ostatnia zmiana GKS-u: Zdybowicz za Winsztala.
83′
Brunatni atakują, ale bezskuteczni są w tych próbach.
80′
Żółta kartka dla Flaszki. Zmiana po stronie gości: Miković w miejsce Wasielewskiego.
80′
10 minut do końca. Brunatnym będzie bardzo trudno odwrócić losy tego spotkania.
76′
Zmiana także po stronie gości: Orzechowski w miejsce Miśaka.
75′
Zmiana po stronie GKS: Flaszka w miejsce Golańskiego.
73′
„Wejście smoka” zaliczył Damian Warnecki. Obejrzał drugą żółtą kartkę i GKS dokończy ten mecz w osłabieniu.
71′
GOL! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Piotr Wlazło najlepiej odnalazł się w polu karnym. 0:2.
70′
Kolejna szansa Termaliki. Strzał wprost w obrońcę GKS-u i rzut rożny dla gości.
69′
Dobrze próbował wyprowadzić atak Sierczyński, ale traci piłkę.
69′
Dośrodkowanie w pole karne Termaliki. Piłka leciała jednak za wysoka.
65′
Kolejna kartka dla gracza GKS-u, tym razem Thiakane.
62′
Żółta kartka dla Damiana Warneckiego.
58′
Rozpędziła się Termalica. Kolejna akcja i dobra interwencja Szymorka.
57′
Zamieszanie w polu karnym GKS-u po rzucie rożnym, ale ręką piłkę zagrywa jeden z niecieczan.
56′
Zmiana w drużynie GKS: schodzi kontuzjowany Grzelak, w jego miejsce Warnecki.
56′
Gergel w polu karnym GKS-u, ale Magiera wybija mu piłkę spod nóg.
54′
Słabo wykonany rzut rożny GKS-u i szybka kontra Termaliki. Goście atakowali w 4 graczy, ale jeden z nich znalazł się na spalonyn.
53′
Opatrywany na murawie Grzelak.
51′
Grabowski nad bramką Niźnika.
49′
GOL! Goście obejmują prowadzenie. Strzałem z bliskiej odległości Daniela Niźnika pokonuje Roman Gergel.
48′
Akcja Termaliki, ale na spalonym Miśak.
46′
Zaczynamy drugą połowę! Obyśmy zobaczyli w niej bramki dla GKS!
45′
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Bez bramek przy Sportowej 3. Najlepszą okazję na zdobycie gola miał Emile Thiakane w 2. minucie meczu.
40′
Centra Gergela z rzutu wolnego, ale świetnie piąstkuje Niźnik!
40′
Więcej dzieje się na połowie GKS-u. Kolejny rzut wolny dla gości.
36′
Żółtą kartką upomniany gracz gości: Jovanović.
34′
Kontratak gości zatrzymany gwizdkiem sędziego – faul w ataku.
33′
Rzut wolny dla niecieczan z groźniej odległości. Gergel rozegrał go krótko, ale i szybko wypchnęli gości piłkarze GKS-u. Chwilę potem groźna sytuacja, lecz piłkarz Niecieczy „na wślizgu” nie zdołał trafił piłki.
30′
Walczył w polu karnym rywala Winsztal i został powalony na murawę. Według sędziego – zgodnie z przepisami.
28′
Kąśliwy mógł to być strzał gracza Termaliki. Kończy się jednak „tylko” na rzucie rożnym.
25′
Świetnie zapowiadała się ta akcja, ale Czajkowski zagrał piłkę za plecy Winsztala.
23′
Kontra w wykonaniu GKS-u, ale podanie Biela do Thiakane przecina obrońca.
20′
Kolejny niecelny strzał gości. Tym razem jeden z ofensywnych piłkarzy Termaliki uderzył piłkę głową nad bramką GKS-u.
18′
Rzut rożny dla Termaliki, ale świetnie z opresji wychodzą obrońcy biało-zielono-czarnych.
16′
Długi atak pozycyjny Bruk-Betu zakończony strzałem. Pewnie interweniuje Niźnik.
14′
Dośrodkowanie Sierczyńskiego, strata GKS i kontra Termaliki powstrzymana tuż przed polem karnym. Brunatni odpłacają się tym samym, ale po centrze Thiakane, Loska pewnie chwyta piłkę.
12′
Dobrze przedarł się Thiakane i pomknął w kierunku bramki Loski, podał do Golańskiego, ale jego strzał minął bramkę gości.
10′
A teraz na spalonym Marcin Sierczyński.
9′
Termalica częściej teraz przy piłce, ale nadal bez celnego strzału na bramkę Niźnika.
7′
Rzut rożny dla Termaliki – Czajkowski oddala zagrożenie.
6′
Szukał Magiera Winsztala, ale ostatecznie przy piłce goście.
5′
Kolejny faul na Golańskim i rzut wolny dla GKS w okolicach pola karnego Termaliki.
2′
ALEŻ SZANSA THIAKANE! Centra z rzutu rożnego, uderza piłkę głową Senegalczyk, a Loska broni na linii! Próbował jeszcze dobić Czajkowski, ale obrońca uprzedził jego próbę.
2′
Dobre dośrodkowanie stopera GKS-u. Mamy rzut rożny.
1′
Golański faulowany pod polem karnym rywala i Magiera już zmierza do piłki, by wykonać rzut wolny.
1′
Zaczynają goście! Tylko zwycięstwo!
„Mień się GieKSo mień” właśnie rozbrzmiało przy S3, a za chwilę pierwszy gwizdek!
Znamy już składy obu drużyn! GKS tym razem bez Małachowskiego i Wołkowicza. Obu zawodników wyeliminowały urazy…
Image
W poprzedniej kolejce GKS pokonał na wyjeździe Olimpię Grudziądz 2:1, natomiast Bruk-Bet Termalica wygrała 2:0 ze Stomilem Olsztyn.

Jesienią w Niecieczy, biało-zielono-czarni ulegli gospodarzom 1:2 po dwóch trafieniach Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz nie broni już barw Termaliki, natomiast strzelec honorowej bramki dla GKS-u w tamtym spotkaniu – Bartosz Biel – nadal występuje przy Sportowej. Czy dzisiaj również trafi do siatki?

Spotkanie Brunatnych z Pomarańczowymi kończy czwartą od końca serię spotkań.

Witamy w relacji tekstowej spotkania 31. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy GKS-em Bełchatów a Bruk-Betem Termaliką Nieciecza! Początek spotkania o 15:10.