16 lipca 2020
18:10
Stadion Miejski w Legnicy

Stranieri z Legnicy nokautują GKS. Do przerwy 3:0 dla Miedzi [NA ŻYWO]

Pięć minut, które wstrząsnęło GKS-em! Między 19. a 24. minutą meczu gospodarze strzelili Brunatnym trzy bramki i zasłużenie wygrali 3:0. Autorami goli byli kolejno Marquitos, Joan Román i Artur Pikk. Bełchatowianie wracają do domu z zerowym dorobkiem punktowym i muszą oglądać się za siebie, bowiem tabela robi się coraz bardziej płaska.

90+2′
Koniec spotkania. GKS przegrywa na boisku Miedzi Legnica 0:3 i mocno utrudnia sobie sytuację w ligowej tabeli
90′
Arbiter do regulaminowego czasu gry doliczył dwie minuty
88′
Znakomity odbiór w środku pola Pawła Czajkowskiego i gdy wydawało się, że GKS ruszy z kontrą, zagranie naszego pomocnika do wychodzącego Patryka Winsztala było mało precyzyjne
87′
Bezradność GKS-u w ofensywie skutkuje kolejnym faulem naszego piłkarza. Tym razem rywala za koszulkę pociągał Dawid Flaszka i sędzia słusznie odgwizdał rzut wolny
82′
Indywidualna akcja Mateusza Szymorka, który inteligentnie wymanewrował dwóch rywali, lecz nie miał czystej pozycji do oddania strzału
80′
Mocny strzał Mariusza Magiery z wolnego obroniony przez bramkarza Miedzi
79′
Marcin Garuch fauluje Kacpra Kondrackiego i GKS ma rzut wolny z około 30 metra
78′
Dobra interwencja Daniela Niźnika, który sparował piłkę na rzut rożny po uderzeniu Omara Santany
75′
Ostatnia zmiana w Miedzi. Boisko opuszcza Kacper Kostorz, a zastępuje go Maciej Śliwa
71′
Żółta kartka dla Damiana Michalaka po faulu na Kacprze Kostorzu
70′
Próba Marcina Garucha sprzed pola karnego. Piłka trafia wprost w Daniela Niźnika
69′
Znakomite zagranie ze środka do Dawida Flaszki, którego ubiegł wychodzący z bramki Łukasz Załuska
65′
Centrostrzał Sierczyńskiego, który sprawił sporo problemów Załusce.
29-letni defensor, który rozgrywa 50. mecz w barwach GKS-u był bliski zdobycia gola
65′
Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Carlos Heredia w miejsce Jakuba Łukowskiego
65′
Strzał Łukowskiego w środek bramki. Bramkarz GKS-u bez problemu łapie piłkę
62′
Ostatnia roszada w składzie GKS-u. Przemysław Zdybowicz zmienia na placu gry Bartosza Biela
59′
Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Marquitos, a w jego miejsce pojawia się były piłkarz Brunatnych, Marcin Garuch
57′
Żółta kartka dla Adriana Purzyckiego po faulu na Kacprze Kondrackim, który przytomnie przytrzymał piłkę
56′
Kacper Kostorz trafia w słupek naszej bramki!
20-latek wyskoczył wyżej od Pawła Czajkowskiego, a Daniel Niźnik odprowadził piłkę wzrokiem. Mieliśmy sporo szczęścia
55′
Piłkarze Miedzi naciskają GKS. Dwa rzuty rożne w przeciągu minuty
51′
Strata Brunatnych w środkowej strefie boiska i Miedź wychodzi z kontrą, którą na szczęście przerywa Michał Kołodziejski
48′
Próba „uruchomienia” z lewej strony Dawida Flaszki przez Mateusza Szymorka niestety niecelna
47′
Pierwsza okazja GKS-u. Niestety Winsztal nie doszedł do podania i jeszcze faulował Purzyckiego, za co ukarany został żółtą kartką
46′

Dwie zmiany w GKS! Damian Michalak wchodzi za Bartłomieja Lisowskiego, a Kacper Kondracki pojawia się w miejsce Artura Golańskiego.

Koniec pierwszej połowy. Miedź Legnica prowadzi z GKS w pełni zasłużenie (3:0) i rozpędza się z każdą minutą. Brunatni nie stworzyli ani jednej klarownej sytuacji strzeleckiej.
45′
Rzut wolny dla GKS-u po faulu Pikka na Sierczyńskim. Magiera z ostrego kąta próbował zaskoczyć Łukasza Załuskę lecz jego silny strzał przeleciał nad bramką
44′
Strzał Łukowskiego wysoko ponad bramką Daniela Niźnika
41′
Podanie Marcina Sierczyńskiego do Patryka Winsztala, lecz młody napastnik faulował blokującego go obrońcę. Piłka dla Miedzi
39′
Znakomita okazja dla miejscowych! Marquitos z lewej strony uderzał po ziemi, lecz zabrakło mu precyzji i piłka przeleciała obok słupka
37′
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Kołodziejski uderza głową, lecz piłka lecąca lobem zatrzymała się nad bramki Miedzi
36′
Centra Mateusza Szymorka wybita przez Artura Pikka. Rzut rożny dla Brunatnych
34′
Rzut wolny dla GKS-u. Dośrodkowanie Magiery sprawiło sporo problemów bramkarzowi Miedzi, który piąstkując zderzył się ze swoim obrońcą, Božo Musa. Chwilowa przerwa w grze
32′
Ambitna próba strzału Adriana Purzyckiego z połowy boiska, lecz mało precyzyjna
29′
Brunatni otrząsnęli się po tych trzech ciosach i teraz oni próbują skonstruować jakąś akcję ofensywną. Niestety dośrodkowanie debiutującego w GKS Bartłomieja Lisowskiego niecelne
24′
MIEDŹ GROMI GKS! Artur Pikk zdobywcą trzeciej bramki. Seria błędów w defensywie…
21′
2:0 DLA MIEDZI! Trzecia próba Joana Romána zakończona sukcesem. Nie zdążył Magiera, piłki nie zdołał zablokować Michał Kołodziejski i GKS w arcytrudnym położeniu
19′
GOL DLA MIEDZI! Joan Román fantastycznie zagrał do wbiegającego w pole karne Marquitosa, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza GKS-u. Szkoda
18′
Pierwsza próba strzału na bramkę Łukasza Załuski, lecz Artur Golański przymierzył zbyt lekko
17′
Daniel Niźnik pewnie wyłapuje dośrodkowanie Marquitosa z prawej strony
16′
Joan Román przyjął piłkę na szesnastym metrze i oddał strzał, który został zablokowany. Rzut rożny dla Miedzi
14′
Koronkowa wymiana piłki przez piłkarzy GKS-u. Podopieczni Marcina Węglewskiego szanują piłkę i próbują grać jak najdalej od pola karnego Niźnika
13′
Strata w środku pola Golańskiego i gospodarze wychodzą z kontrą, która w porę została przerwana
12′
Dobra interwencja Magiery przerwała akcję miejscowych
9′
Pierwszy rzut rożny dla GKS-u. Dośrodkowanie Mariusza Magiery kierowane do Artura Golańskiego zostało wybite przez obrońców Miedzi
8′
Faul w środku boiska na Czajkowskim. Piłka dla GKS-u
6′
Brunatni próbują oddalić grę od własnego pola karnego. Dobra interwencja Mateusza Szymorka, który blokował Jakuba Łukowskiego
3′
Szkolny błąd defensywy GKS-u, a konkretnie Artura Golańskiego i Hiszpan Joan Román stanął przed wyborną sytuacją na zdobycie gola. Na nasze szczęście przestrzelił
1′
Zaczyna GKS!

Natomiast taki skład desygnował do gry trener Miedzi:

Tak prezentuje się wyjściowa „jedenastka” Brunatnych:

W jesiennym spotkaniu obu drużyn padł bramkowy remis. W 66. minucie GKS na prowadzenie wyprowadził Dawid Kocyła, ale tuż przed końcowym gwizdkiem z rzutu karnego wyrównał Dawid Kort. Jaki wynik padnie na stadionie w Legnicy?

W poprzedniej kolejce Brunatni ulegli na własnym obiekcie Termalice Nieciecza 0:2. Podopieczni Marcina Węglewskiego kończyli ten mecz w dziewiątkę po czerwonych kartach dla Warneckiego oraz Thiakane. Natomiast podopieczni byłego gracza GKS-u – Ireneusza Kościelniaka – pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 2:1.

Tegoroczne rozgrywki storpedowane przez pandemię koronawirusa wkraczają w decydującą fazę. Obie drużyny walczą o zgoła inne cele. Miedź – o baraże dające szansę na grę w Ekstraklasie, GKS – o utrzymanie na jej zapleczu.

Witamy w relacji tekstowej spotkania 32. kolejki Fortuna I Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a GKS Bełchatów.