Z beniaminkiem trzy punkty obowiązkiem. Zapowiedź meczu z WKS 1957 Wieluń

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W meczu 7. kolejki Betrcris IV ligi GKS Bełchatów zmierzy się z zespołem, który podobnie jak „Brunatni”, jest nowym zespołem na tym poziomie rozgrywkowym. Mowa o beniaminku WKS 1957 Wieluń, który pewnie wygrał klasę okręgową w rejonie sieradzkim. Oba zespoły znajdują się na dwóch różnych ligowych biegunach. Czy bełchatowianie potwierdzą rolę faworytów i pewnie pokonają wielunian? 

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

WKS 1957 Wieluń

Rok założenia: 1957
Adres:  ul. Wojska Polskiego 38, Wieluń
Barwy: czarno-czerwone
Trener: Romuald Solarek
Stadion: Stadion WOSiR w Wieluniu

Rywal numer siedem GKS-u w obecnym sezonie to beniaminek Betcris IV Ligi. Wielunianie awans wywalczyli w niesamowitym stylu, tracąc zaledwie trzynaście punktów trakcie całego sezonu. W trzydziestu spotkaniach zdobyli 111 goli i w cuglach zapewnili sobie awans do IV ligi. Dla wielunian to powrót na szczebel wojewódzki po jedenastu latach przerwy. W trakcie przerwy między sezonami nastąpiła – mimo awansu – zmiana na stanowisku trenera. Nowym opiekunem WKS-u został Romuald Solarek. Beniaminek w obecnych rozgrywkach zdobył zaledwie cztery punkty dzięki wygranej ze Zjednoczonymi Stryków (3:1) oraz remisowi z Włókniarzem Zelów (2:2). Ostatnie trzy kolejki to seria przegranych ze Stalą Niewiadów (1:2), Borutą Zgierz (1:2) oraz Polonią Piotrków Trybunalski (0:3).

SYTUACJA W GKS

Po meczowym maratonie i grze w środku tygodnia, bełchatowianie mieli okazję do odpoczynku i spokojnego treningu. Do meczu z WKS-em „Brunatni” przygotowywali się na trzech jednostkach treningowych: we wtorek, środę i piątek.  Dzień przed meczem zespół weźmie także udział w pikniku rodzinnym oraz prezentacji Akademii GKS Bełchatów.

CZY WIESZ, ŻE…

W zespole z Wielunia gra wychowanek GKS-u, Jakub Kozica. Urodzony w 2000 roku piłkarz nigdy nie przebił się do pierwszego składu „Brunatnych”, lecz niejednokrotnie trenował z pierwszym zespołem. Ostatecznie debiutu się nie doczekał. W trakcie swojej przygody z piłką reprezentował także barwy między innymi Warty Działoszyn, dokąd był wypożyczony z GKS-u.

W przeszłości barw wieluńskiej drużyny bronił między innymi Dariusz Żuraw. Obrońca, mający za sobą jeden występ w reprezentacji Polski, grał dla WKS-u w latach 1992-96, a także w 2010-2012 na koniec swojej kariery, kiedy to pełnił funkcję grającego trenera. Żuraw przywdziewał także trykoty Zagłębia Lubin, Arki Gdynia czy niemieckiego Hannoveru 96. W trakcie trenerskiej kariery, oprócz WKS-u Wieluń, prowadził między innymi Odrę Opole, Miedź Legnica, Lecha Poznań czy  Zagłębie Lubin.

EPILOG

W Strykowie biało-zielono-czarni wrócili na zwycięskie tory, pokonując Zjednoczonych 3:0. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Bogdana Jóźwiaka utrzymali pozycję wicelidera Betcris IV ligi. W meczu z pogrążonymi w kryzysie wielunianami z pewnością będą chcieli pójść za ciosem i odnieść kolejne pewne zwycięstwo w tym sezonie. Czy ta misja im się uda? Start domowego meczu 7. kolejki 3 września o godzinie 17:oo.