Kolejny beniaminek na drodze GKS-u. Zapowiedź meczu ze Stalą Niewiadów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W starciu z beniaminkiem z Wielunia, „Brunatni” okazali się zdecydowanie lepsi od przyjezdnych. Hat-trick Łukasza Wrońskiego, dublet Artura Golańskiego, gol Przemka Zdybowicza czy asysta Leonida Otczenaszenki sprawiły, że GKS odniósł najwyższe zwycięstwo w sezonie. Natomiast już w środę do Bełchatowa zawita kolejny beniaminek, czyli Stal Niewiadów. Czy biało-zielono-czarni ponownie dadzą lekcję futbolu ligowemu rywalowi?

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Stal Niewiadów

Rok założenia: 1952
Adres: Osiedle Niewiadów 27, 97-225 Ujazd
Barwy: żółto-niebieskie
Trener: Karol Jakubczak
Stadion: Gminny Stadion Sportowy w Niewiadowie

Stal Niewiadów to klub założony w 1952 roku, który nie osiągał sukcesów w najwyższych klasach rozgrywkowych. W sezonie 2007/2008 niewiadowianie walczyli o awans do II ligi, ale w barażowym dwumeczu okazali się gorsi od OKS Start Otwock. W 2010 roku Stal została wycofana z rozgrywek, a na piłkarską mapę Polski powróciła dwa lata później. W obecnym sezonie jest beniaminkiem IV ligi. Obecnie zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów. W miniony weekend Stal przegrała na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski 1:3.

SYTUACJA W GKS

Po sobotnim meczu podopieczni Bogdana Jóźwiaka otrzymali wolną niedzielę. Do spotkania ze Stalą przygotowali się na dwóch jednostkach treningowych. W meczu tym nie zobaczymy kontuzjowanych Bartłomieja Bartosiaka oraz Miłosza Nowaka. Pod znakiem zapytania stoi także występ Bartosza Bujalskiego, który doznał lekkiego urazu w starciu ze Zjednoczonymi Stryków.

CZY WIESZ, ŻE…

Spotkanie początkowo miało odbyć się w Niewiadowie, lecz organizator spotkania ostatecznie uległ zmianie na wniosek Stali. Powodem jest zły stan murawy na obiekcie naszego ligowego rywala. Dzięki temu kibice GKS-u Bełchatów będą mogli oglądać aż cztery z rzędu spotkania „Brunatnych” przy Sportowej 3.

W kwietniu 2022 roku były szkoleniowiec GKS-u Bełchatów, Patryk Rachwał, został szkoleniowcem III-ligowego Klubu Piłkarskiego Starogard. Jego przygoda z pomorskim klubem trwała jednak niespełna pół roku. Jak poinformował na Twitterze Norbert Skórzewski, były piłkarz i trener GKS-u został zwolniony zaraz po przegranym meczu z Zawiszą Bydgoszcz… w autokarze.

W przeszłości piłkarzami niewiadomskiego klubu byli… Cezary oraz Radosław Pazura. Popularni aktorzy wychowali się na Osiedlu Niewiadów, a zanim zaczęli podbijać ekrany polskich kin, grywali w piłkę w lokalnym zespole.

EPILOG

Beniaminek z Niewiadowa prezentuje w obecnym sezonie formę zbliżoną do innej nowej drużyny w IV lidze – tej z Wielunia. Nie da się zatem ukryć, iż bełchatowianie uchodzą za faworyta w tym spotkaniu. Mecz ten może mieć podobny przebieg do tego sobotniego, lecz nie uprzedzajmy faktów i nie odbieramy nikomu umiejętności. Wszystko zweryfikuje boisko! Pierwszy gwizdek w środę o godzinie 17.00 na GIEKSA Arenie.