Kolejny pogrom? Jesteśmy na tak! Zapowiedź meczu z Borutą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

6:0 i 10:0 – to wyniki ostatnich dwóch spotkań GKS-u Bełchatów w obecnym sezonie. WKS 1957 Wieluń oraz Stal Niewiadów nie okazały się dla biało-zielono-czarnych wymagającymi rywalami. Następnym przeciwnikiem dla będących na fali „Brunatnych” będzie kolejny zespół w dołu tabeli – Boruta Zgierz. Czy piłkarze Bogdana Jóźwiaka pokuszą się o kolejne strzeleckie show?

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Boruta Zgierz

Rok założenia: 1933
Adres: ul. Wschodnia 2, Zgierz
Barwy: czarno-białe
Trener: Piotr Szarpak
Stadion: Stadion Miejski w Zgierzu

Boruta Zgierz to zespół ograny na IV-ligowych boiskach. Największe sukcesy zespół z północy województwa łódzkiego święcił w latach 90. poprzedniego stulecia. Boruta wówczas występowała w II lidze, a w sezonie 1991/92 zajęła czwarte miejsce. Zgierski klub dwukrotnie brał udział w 1/16 finału Pucharu Polski, po raz ostatni 2015/16. Piłkarzami Boruty byli w przeszłości między innymi wybitny reprezentant Polski, Tomasz Kłos czy Krzysztof Wolak, który był trenerem GKS-u. Obecnie Boruta zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli z siedmioma punktami na koncie. W ostatniej kolejce zgierzanie przegrali na własnym obiekcie 0:1.

SYTUACJA W GKS

„Brunatni” z meczu na mecz grają coraz lepiej. Świadczą o tym nie tylko wyniki, ale i gra drużyny Bogdana Jóźwiaka. Nie przekłada się to jednak na zmianę miejsca w ligowej tabeli. GKS nadal jest drugi z minimalną stratą do Widzewa II Łódź.  Zespół nadal zmaga się z kilkoma problemami zdrowotnymi, lecz sytuacja z dnia na dzień nabiera kolorowych barw. W meczu ze Stalą Niewiadów (10:0) na boisku pojawił się wracający po długiej kontuzji Mikołaj Grzelak. Po środowym spotkaniu, piłkarze otrzymali jeden dzień wolnego, a do meczu z Borutą przygotowali się na dwóch jednostkach treningowych.

CZY WIESZ, ŻE…

GKS Bełchatów jest obecnie drużyną, która w jednym spotkaniu tego sezonu IV ligi strzeliła najwięcej bramek – aż dziesięć. Jest to wynik lepszy od tego, który osiągnął Widzew II Łódź w starciu z… Stalą Niewiadów. Łodzianie pokonali beniaminka 8:0. Oba zespoły pokonały także rywali w stosunku 6:0.  GKS ograł WKS 1957 Wieluń, a Widzew II Jutrzenkę Drzewica.

Trenerem naszego sobotniego rywala jest dobrze znany starszej części kibiców GKS-u, Piotr Szarpak. Urodzony w 1971 roku pomocnik reprezentował barwy „Brunatnych” w latach 1998-2004. W trakcie kariery zawodniczej był także piłkarzem między innymi Widzewa Łódź, Hutnika Kraków czy Sokoła Aleksandrów Łódzki. Jako trener prowadził Włókniarz Zelów czy Ner Poddębice. Szkoleniowcem Boruty jest od grudnia 2021 roku.

W klasyfikacji strzelców IV ligi grupy łódzkiej nadal przewodzi Daniel Mąka z dwunastoma bramkami na koncie. Dzięki świetnym występom goni go Łukasz Wroński, który strzelił już dziewięć goli. Siedem bramek zdobyli Artur Golański, Konrad Niedzielski (Widzew II Łódź) i Jakub Perek (Jutrzenka Drzewica). Natomiast o gola mniej mają na swoim koncie Przemysław Zdybowicz, Patryk Olszewski (LKS Kwiatkowice), Adrian Malicki (Polonia Piotrków Tryb.) i Igor Świątkiewicz (Włókniarz Zelów).

EPILOG

„Brunatni” są na fali i także w tym starciu będą faworytami. Ostatnie wyniki pokazują, że podopieczni Bogdana Jóźwiaka stanowią coraz lepszy monolit, a doświadczeniem i umiejętnościami zdecydowanie przerastają dużą część ligowych rywali. Czy w meczu z Borutą Zgierz zobaczymy kolejny pogrom? Nie mamy nic przeciwko. Początek meczu w niedzielę o 16.00 przy Sportowej 3. Zawody poprowadzi Rafał Michalak ze Skierniewic.