Spotkanie po latach. Zapowiedź meczu z Ceramiką

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po trudnej przeprawie w Zduńskiej Woli, biało-zielono-czarni powracają na własny obiekt. Rywalem GKS-u w 14. kolejce będzie Ceramika Opoczno, z którą kilkanaście lat temu „Brunatni” mierzyli się dość często. Czy podopieczni Bogdana Jóźwiaka podtrzymają zwycięską serię?

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

LKS Ceramika Opoczno

Rok założenia: 1945
Adres: Sportowa 1, 26-300 Opoczno
Barwy: czerwono-biało-czerwone
Trener: Marcin Mirecki
Stadion: Stadion Piłkarski w Opocznie

Ceramika Opoczno to tegoroczny beniaminek IV ligi. W dwumeczu barażowym pewnie ograli Widok Skierniewice. Klub założony tuż po wojnie lata świetności święcił na przełomie wieków, kiedy to Ceramika grała na zapleczu Ekstraklasy (wówczas I liga). Największym sukcesem klubu jest zajęcie 2. miejsca w sezonie 1998/99 II ligi, a także udział w ćwierćfinale Pucharu Polski w sezonie 2002/03. Dobre czasy Ceramiki dobiegły końca w 2004 roku, kiedy to sekcja piłkarska przestała istnieć. Opoczanie powrócili na piłkarską mapę po dwóch latach, odbudowując klub od klasy okręgowej. W obecnym sezonie podopieczni Marcina Mireckiego zajmują 9. lokatę z 20 punktami na koncie. Ponadto w tygodniu poprzedzającym mecz z GKS-em, Ceramika odpadła z Pucharu Polski ulegając Lechii Tomaszów Mazowiecki (0:4).

SYTUACJA W GKS

„Brunatni” w miniony weekend pokonali Pogoń Zduńska Wola po bramce Łukasza Wrońskiego. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo, a o komplecie punktów zadecydował gol w samej końcówce. GKS mógł jednak dopisać kolejny komplet punktów do swojego konta, utrzymując jednopunktową stratę do lidera. Do spotkania z Ceramiką Opoczno, podopieczni Bogdana Jóźwiaka przygotowywali się na czterech jednostkach treningowych.

CZY WIESZ, ŻE…

GKS Bełchatów oraz Ceramika Opoczno mierzyli się w lidze dotychczas dwanaście razy. Wszystkie mecze rozegrano w latach 1997-2004 na poziomie II ligi. Bilans spotkań jest korzystny dla „Brunatnych”, którzy wygrali siedmiokrotnie. Rywale z Opoczna triumfowali w pozostałych pięciu meczach. Nigdy kluby nie podzieliły się punktami.

W sierpniu 2003 roku Ceramika Opoczno zmieniła nazwę na… Stasiak Opoczno. Mirosław Stasiak, właściciel klubu i przedsiębiorca najpierw w tak osobliwy sposób nazwał klub, a następnie przeniósł go do Ostrowca Świętokrzyskiego.

W przeszłości w barwach obu klubów grali między innymi Artur Bugaj (w GKS-ie w sezonie 2000/01; w Ceramice w 2003 roku) czy Jarosław Chwiałkowski (w GKS-ie z przerwami w latach 1989-98; w Ceramice w sezonie 1998/99). Piłkarzem opoczyńskiego klubu był także Zbigniew Robakiewicz, który w GKS-ie przez jedenaście pełnił funkcję trenera bramkarzy pierwszej drużyny.

EPILOG

Mecz 14. kolejki Betcris IV ligi pomiędzy GKS-em a Ceramiką będzie nie lada gratką dla starszych kibiców oraz powrotem do przeszłości, gdy oba zespoły rywalizowały ze sobą na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Czy biało-zielono-czarni podtrzymają swoją passę? Czy tym razem uda się powrócić na fotel lidera? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższych godzinach. Początek spotkania przy Sportowej 3 o godzinie 15. Transmisję przeprowadzi portal Hattrick.