Wygrać i zostać liderem! Zapowiedź starcia z Orkanem Buczek

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W meczu wieńczącym 15. kolejkę Betcris IV ligi GKS Bełchatów zmierzy się na wyjeździe z Orkanem Buczek. Mecz ten będzie niezwykle ważny dla bełchatowian, bowiem mogą oni wrócić na fotel lidera ligowej tabeli. Czy ta misja się uda? Miejmy nadzieję, że tak! Zapraszamy na zapowiedź.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

GKS Orkan Buczek

Rok założenia: 1981
Adres: Parkowa 1, 98-113 Buczek
Barwy: czerwono-czarne
Trener: Marcin Zimoch
Stadion: Stadion Gminny w Buczku

Orkan Buczek powstał w 1981 roku, ale nigdy nie zawitał na piłkarskie salony. Największym osiągnięciem klubu z województwa łódzkiego są występy na piątym szczeblu rozgrywkowym. W obecnym sezonie zespół Orkanu radzi sobie bardzo dobrze. Przed rozpoczęciem obecnej kolejki podopieczni Marcina Zimocha zajmowali 5. miejsce z dorobkiem 27 punktów. W poprzedniej klub z Buczka przegrał na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski 1:2.

SYTUACJA W GKS

Po meczu z Ceramiką Opoczno (6:1) „Brunatni” otrzymali dzień wolnego, by odbyć treningi w kolejnych dniach. W meczu z opoczyńskim klubem dobrym celownikiem popisał się Przemek Zdybowicz, autor hat-tricka oraz wracający po kontuzji Bartłomiej Bartosiak. Swoją debiutancką bramkę w pierwszym zespołu także Jarek Trzeboński. Miejmy nadzieję, że dobra forma strzelecka biało-zielono-czarnych potwierdzi się także na murawie w Buczku.

CZY WIESZ, ŻE…

Obecny szkoleniowiec naszego niedzielnego rywala, Marcin Zimoch, w trakcie piłkarskiej kariery przywdziewał trykot GKS-u na przełomie wieków. Trenerem Orkanu był także Jacek Berensztajn. Legenda bełchatowskiego klubu sprawował wspomnianą funkcję w latach 2015-2018, notując z klubem awans do IV ligi.

„Brunatni” należą do liderów klasyfikacji strzeleckich, co dziwić nie powinno. Co prawda, liderem klasyfikacji strzelców jest Daniel Mąka z Widzewa II Łódź (14 bramek), lecz tuż za nim są Łukasz Wroński (13 goli) oraz Przemysław Zdybowicz (12 goli). Biało-zielono-czarni przewodzą natomiast w rankingu klubowym. Łącznie zdobyli już 60 bramek, czyli o piętnaście więcej niż drugi Widzew.

W zespole naszego najbliższego rywala jest wielu zawodników, którzy w trakcie kariery juniorskiej reprezentowali barwy GKS-u. Są to między innymi Krystian i Kacper Wojtczykowie, Wiktor Baranowski, Kacper Konstańczuk, Mateusz Orski czy Mieszko Śpiewak. Zawodnikiem Orkanu jest również Sebastian Zalepa. Rosły stoper reprezentował barwy GKS-u wiosną 2021 roku, kiedy to rozegrał siedem meczów w Fortuna 1 Lidze.

Natomiast w przeszłości trykot Orkanu Buczek przywdziewał między innymi Jacek Popek.

EPILOG

GKS Bełchatów i Widzew Łódź od początku sezonu rywalizują o miano najlepszej drużyny ligi. Po porażce z łodzianami, Widzew nieprzerwanie liderował w tabeli, lecz teraz jest szansa ten stan rzeczy zmienić. Jednak przed podopiecznymi Bogdana Jóźwiaka zadanie trudne, bo Orkan należy do czołówki ligi. Ostatni mecz wyjazdowy GKS wygrał, choć z problemami. Miejmy nadzieję, że i tym razem „Brunatni” wyjdą zwycięsko z pojedynku z rywalem. Początek meczu na stadionie w Buczku w niedzielę 23 października o godzinie 14.