Utrzymać fotel lidera. Zapowiedź meczu z AKS SMS Łódź

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Potknięcie Widzewa II Łódź oraz pewne zwycięstwo GKS-u w Buczku sprawiły, że „Brunatni” powrócili na fotel lidera Betcris IV ligi. Nic nie jest jednak trwałe i aby go utrzymać, podopieczni Bogdana Jóźwiaka muszą ponownie zgarnąć komplet punktów. Zapraszamy na zapowiedź meczu z AKS SMS Łódź.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

AKS SMS Łódź

Rok założenia: 2015
Adres: ul. Milionowa 12, 93-193 Łódź
Barwy: czarno-białe-niebieskie
Trener: Michał Baiński
Stadion: Stadion przy ul. Milionowej 12

Kolejny łódzki przedstawiciel w IV lidze to absolutny beniaminek tego poziomu rozgrywkowego. „Czarne Pantery” powstały w 2015 roku i krok po kroku wspinają po piłkarskich szczeblach rozgrywkowych. Obecnie zespół trenera Baińskiego zajmuje 5. lokatę w ligowej tabeli z 29 punktami na koncie. Przed tygodniem AKS SMS przegrał na własnym obiekcie z Polonią Piotrków Trybunalski 1:3.

SYTUACJA W GKS

W Buczku biało-zielono-czarni wytrzymali presję, jaka na nich ciążyła i pewnie pokonali tamtejszy Orkan. Rozpędzona machina trenera Jóźwiaka po raz kolejny okazała się zdecydowanie lepsza od ligowego rywala i powróciła na pozycję lidera w lidze. SMS Łódź to rywal z minimalnie wyższej półki od Orkana, lecz nie wydaje się, by na własnym stadionie GKS miał ulec rywalom. Widzew II Łódź pokonał w tej kolejce KS Kutno (2:1). Zatem, by „Brunatni” pozostali liderem na kolejny tydzień, muszą zdobyć trzy „oczka”.

CZY WIESZ, ŻE…

Napastnicy GKS-u Bełchatów są w tym sezonie nie do zatrzymania. 64 bramki, które zdobyli „Brunatni”, deklasują ligowych rywali. Na brawa zasługuje także formacja defensywna, która wraz z rywalami z Widzewa II Łódź, straciła zaledwie po dziewięć bramek.

„Brunatni” skończą rundę na co najmniej 3. miejscu w tabeli. Do końca rundy pozostały zaledwie trzy kolejki Polonia Piotrków Tryb. ma jedynie matematyczne szanse na przeskoczenie GKS-u. Wszyscy jednak wierzymy, że zwycięska seria zespołu ze Sportowej 3 będzie trwać do końca roku i dłużej.

EPILOG

Powrót na fotel lidera z pewnością cieszy, lecz by go utrzymać, należy ponownie wyjść na murawę i zgarnąć o pełną pulę. Zespół Bogdana Jóźwiaka już nie raz pokazywał przy Sportowej 3, że rywale nie mają tu czego szukać. Czy podobnie będzie w meczu z AKS SMS Łódź? Przekonamy się w ostatnią niedzielę października od godziny 14. Transmisja meczu na kanale Hattrick.tv.