Pokonać Sokół i wrócić na zwycięską ścieżkę. Zapowiedź meczu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

„Brunatni” w meczu z AKS SMS Łódź mieli wiele okazji do zdobycia bramki. Niestety żadna z nich nie okazała się szczęśliwa dla GKS-u. Remis sprawił, że podopieczni Bogdana Jóźwiaka stracili fotel lidera. Czy po meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki na niego powrócą? Nie wszystko jest zależne od nich, ale póki piłka w grze… Zapraszamy na zapowiedź 

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki

Rok założenia: 1998
Adres: 11 Listopada 98, 95-070 Aleksandrów Łódzki
Barwy: zielono-białe
Trener: Radosław Koźlik
Stadion: Stadion im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim.

Klub  z Aleksandrowa Łódzkiego powstał w 1998 roku. Największymi sukcesami klubu spod Łodzi są 11. miejsce w II lidze w sezonie 2011/12. Zielono-biali dwukrotnie dotarli także do 1/32 Pucharu Polski, a w 2012 roku triumfowali w na szczeblu wojewódzkim tych rozgrywek. Sokół obecnie zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. W szesnastu spotkaniach piłkarze z Aleksandrowa uzbierali 30 punktów. W miniony weekend zremisowali na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski 2:2.

SYTUACJA W GKS

Mecz z Orkanem Buczek (4:1) sprawił, że GKS Bełchatów powrócił na fotel lidera. Nic nie wskazywało, by po meczu z AKS SMS Łódź to się zmieniło. Jednak seria niewykorzystanych sytuacji i pierwszy mecz bez gola graczy GKS-u w tym sezonie sprawiły, że biało-zielono-czarni powrócili na 2. miejsce. W Aleksandrowie spróbują zatem wrócić na zwycięskie tory i zgarnąć trzy punkty.

CZY WIESZ, ŻE…

W przeszłości w barwach Sokoła Aleksandrów Łódzki występował duet pomocników bełchatowskiego klubu – Mikołaj Bociek oraz Artur Golański. Ten pierwszy spędził w tym klubie jesień 2019 roku. Natomiast „Golo” trafił na stadion im. Włodzimierza Smolarka po tym, jak zimą tego roku GKS ogłosił upadłość i wycofał się z rozgrywek.

„Brunatni” tracą punkty jedynie na własnym terenie (porażka z Widzewem II Łódź, remis z AKS SMS Łódź). Natomiast wszystkie siedem wyjazdów GKS-u na obce boisko kończyło się zwycięstwem i powrotem do Bełchatowa z kompletem punktów. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka zdobyli w tych spotkaniach 22 bramki, tracąc przy tym zaledwie 3 gole.

EPILOG

Spotkanie w Aleksandrowie Łódzkim rozpocznie się w sobotę, 5 listopada, o godzinie 13. Mecz wicelidera z piątą drużyną w tabeli z pewnością zasługuje na miano hitu kolejki. GKS będzie chciał zgarnąć kolejny komplet punktów, lecz gracze Radosława Koźlika zrobią wszystko, by popsuć plany przyjezdnych. Jedno jest pewne – na boisku możemy być świadkami świetnego meczu!