Mecz prawdy „Brunatnych”! Hit rundy z Widzewem II Łódź

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W każdym sezonie drużyny rozgrywają ponad trzydzieści spotkań ligowych. W każdym z nich walczą o trzy punkty, by w końcowym rozrachunku znaleźć się jak najwyżej w tabeli. Są jednak spotkania wyjątkowe – w piłkarskiej nomenklaturze nazywane „meczami o sześć punktów”. Takim też starciem będzie hit najbliższej kolejki IV ligi. Lider z Łodzi i wicelider z Bełchatowa staną naprzeciw siebie w – być może – najważniejszym meczu sezonu!

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

RTS Widzew II Łódź

Rok założenia: 1922
Adres: ul. Stanisława Małachowskiego 5/7, 90-160 Łódź
Barwy: czerwono-biało-czerwone
Trener: Patryk Czubak
Stadion: Baza Treningowa Widzewa Łódź w Łodzi

Rezerwy Widzewa Łódź to młody zespół wzmocniony doświadczonymi piłkarzami w osobach Kamila Tlagi, Macieja Kazimierowicza, Daniela Mąki czy Konrada Niedzielskiego. Zespół Patryka Czubaka radzi sobie znakomicie i przez większość sezonu jest liderem ligi. Rezerwy Widzewa to jedyny klub, który w obecnym sezonie Betcris IV ligi nie zaznał goryczy porażki. W dwudziestu dwóch spotkaniach młodzi piłkarze odnieśli 19 zwycięstw i trzy remisy. Dysponują również najlepszą defensywą, która straciła zaledwie dziesięć bramek. Liderem klasyfikacji strzelców jest za to jeden z najbardziej doświadczonych graczy Widzewa, Daniel Mąka (19 goli). W miniony weekend łodzianie do 97. minuty przegrywali z Polonią Piotrków Trybunalski, lecz ostatecznie udało im się zremisować to spotkanie 1:1.

SYTUACJA W GKS

Zwycięstwo nad KS Kutno (4:2) do najłatwiejszych nie należało. Dwa szybko strzelone gole przez Serhija Napolova wcale nie ustawiły spotkania pod dyktando „Brunatnych”. Piłkarze schodzili na przerwę z remisem 2:2 i dopiero pod koniec spotkania zespół Bogdana Jóźwiaka przechylił szalę na swoją korzyść. Natomiast w miniony weekend GKS Bełchatów pauzował w lidze z racji wycofania się LKS Kwiatkowic. Na konto bełchatowian dopisano trzy punkty, a zespół rozegrał wewnętrzny sparing, zakończony remisem 3:3. Przed meczem z liderem „Brunatni” trenowali cztery razy.

CZY WIESZ, ŻE…

Jesienią „Brunatni” nie przeciwstawili się rywalom i przy Sportowej 3 to Widzew II zgarnął komplet punktów. Goście grali zdecydowanie lepiej, a dwie bramki z drugiej połowy pozwoliły im wrócić do Łodzi z trzema „oczkami” i miejscem na fotelu lidera.

W drużynie Widzewa II Łódź występują wychowankowie GKS-u: Daniel Chwałowski, Mateusz Kempski, Ernest Kurzawa czy Konrad Niedzielski.

Także trener bełchatowskiej drużyny, Bogdan Jóźwiak, był w przeszłości związany z łódzkim klubem. W latach 1992-95 reprezentował barwy Widzewa Łódź, z którym wystąpił w Pucharze UEFA (nasz trener zdobył jedną bramkę na europejskiej arenie). Łącznie Jóźwiak-piłkarz wystąpił w ponad stu spotkaniach, zdobywając kilkanaście bramek dla zespołu z Alei Piłsudskiego.

Pierwotnie hit kolejki miał zostać rozegrany 1 kwietnia. Jednak na wniosek gospodarza spotkania, Wydział Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej zmienił jego termin na 31 marca. Piątkowe spotkanie zostanie wyemitowane na kanale YouTube Hattrick.tv. Początek transmisji o godzinie 15.

EPILOG

GKS Bełchatów traci zaledwie dwa punkty do rywali z Łodzi i ewentualna porażka może niezwykle utrudnić walkę o awans do III ligi. Natomiast zwycięstwo nad zespołem Patryka Czubaka sprawi, że GKS powróci na fotel lidera i przed dalszą częścią sezonu będzie w lepszej sytuacji od przeciwników. Trzecia Polonia traci piętnaście punktów do dwójki czwartoligowych potentatów. Wydaje się zatem, że sprawa awansu niemal na pewno zostanie rozstrzygnięta między tymi dwiema ekipami. Śmiało stwierdzamy, że jest to mecz sezonu dla obu zespołów! Czy GKS Bełchatów zmaże złe wrażenie z pierwszego meczu z Widzewem II? Jak będzie wyglądać tabela po tej ligowej kolejce? Przekonamy się już w piątek. Start meczu o godzinie 15.00. Rozjemcą będzie Paweł Pskit.